Ogłoszenia parafialne: WIELKANOC – 9. kwietnia 2023 r.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

9-04-2023 r.

1.                 

Drodzy Parafianie i mili Goście! Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne: Niech Radość Zmartwychwstania będzie dla Was wszystkich, dla Waszych Rodzin i Bliskich umocnieniem i źródłem Pokoju w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym! Wesołego ALLELUJA!

2.                 

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do pięknego przebiegu Liturgii Triduum Paschalnego: Kapłanom, Siostrom Franciszkankom i Scholi, Panu Organiście, Panu Kościelnemu oraz wszystkim, którzy wykonali dekoracje Ołtarza, Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Lektorom i Ministrantom.

Młodzieżowej Drużynie OSP dziękujemy za wystawienie warty honorowej przy Grobie Pańskim. Dziękujemy Parafianom, którzy przekazali paczki żywnościowe na pomoc najbiedniejszym, a Wspólnocie Caritas za ich rozprowadzenie i koordynację.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi każdy ma możliwość osobiście doświadczyć spotkania z Jezusem i umacniać Wiarę swoją i innych osób.

3.                 

Dziś Kościół Wschodni obchodzi Niedzielę Palmową, a za tydzień Wielkanoc. Modlimy się dla naszych Braci i Sióstr Ukraińców, aby Jezus – Zwycięzca śmierci, piekła i szatana – jak najszybciej dał Ukrainie i światu upragniony Pokój.

4.                 

Jutro (poniedziałek) Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego, a taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5.                 

W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje zachowanie postu, można więc spożywać pokarmy mięsne.

6.                 

W tym tygodniu codziennie po Mszy o 18.00 będziemy odprawiać Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego i odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

7.                 

Najbliższa Niedziela, 16. kwietnia, kończy Oktawę Wielkanocny. Jest to Niedziela Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, wypraszając potrzebne łaski dla nas i całego świata.

8.                 

W Niedzielę Miłosierdzia o godz. 13.00 będzie Msza Święta w intencji zawierzenia Bożemu Miłosierdziu życia osobistego i Rodzinnego. Intencje na tę Mszę świętą można składać w Zakrystii i Kancelarii Parafialnej.

9.                 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w kiosku.

 

Katolickim pogrzebem pożegnaliśmy zmarłych:

1.       śp. Marka SADKOWSKIEGO

2.       śp. Andrzeja ŁAWRYNIUKA

3.       śp. Lucjannę PNIEWSKĄ

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

Do zawarcia sakramentalnego Związku Małżeńskiego przygotowują się:

 

1.       Piotr Marek PANASIUK, kawaler z naszej Parafii oraz Aleksandra Anna GAŁĄZKA – panna z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie-Żbikowie – Zapowiedź 2.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian, aby założyli szczęśliwą chrześcijańską Rodzinę. Jeśli ktoś zna przeszkody między nimi – powinien powiadomić Kancelarię Parafialną.