Ogłoszenia Parafialne NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 2-06-2019

1. Dziś I Niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00 i adoracja którą zakończymy nabożeństwem czerwcowym i nowenną do Ducha Św. o godzinie 17:30. Z racji festynu nie będzie procesji Eucharystycznej wokół kościoła.
2. Również dzisiaj w kościele w Polsce po raz 12 przeżywamy święto dziękczynienia. Tak jak w latach ubiegłych po Mszach św. przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
3. Dziś na terenie naszej parafii odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”. Rozpocznie się o godz. 14:00. W związku z tym dzieci wyjątkowo zapraszamy na Mszę Św. o godzinie 13:00. W programie grill, ciasta, zabawy, konkursy z nagrodami i inne atrakcje. Zakończy się wieczorną modlitwą uwielbienia około godz. 19:00. Dochód uzyskany podczas pikniku zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów, letniego i zimowego dzieci i młodzieży z naszej parafii oraz na potrzeby formacji grup w ciągu roku. Serdecznie zapraszamy!
4. Przypominamy, iż nabożeństwa czerwcowe, są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedzielę o 17:30
5. W środę o godzinie 17:00 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe podczas którego będą czytane wypominki roczne połączone z modlitwą a następnie Msza św. za zmarłych zgłoszonych w wypominkach.
6. Również w środę o godzinie 16:00 zapraszamy na program artystyczny z okazji Dnia Matki do salki parafialnej pod plebanią.
7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Módlmy się o nowe i święte powołania kapłańskie, również z naszej parafii.
8. W piątek I Piątek miesiąca, spowiedź podczas Mszy św. porannych, a po południu od 17:30. Przed południem kapłani udadzą się z komunią św. do osób chorych i starszych. Zapraszamy tego dnia na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa do Mszy św. wieczornej oraz będzie trwała przez godzinę po wieczornej Mszy św.
9. W liturgii w tym tygodniu wspominamy. W poniedziałek wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangii i towarzyszy, w środę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, a w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
10. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego.
11. Również w przyszłą niedzielę o godzinie 13:00 odprawi w naszej parafii Mszę Św. prymicyjną ks. Łukasz Starczewski. Serdecznie zapraszamy
12. Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszym kościele.
13. Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami Al. Krakowską, Kujawską, Hallera i Warszawską.
Pierwszy ołtarz będzie na rogu Al. Krakowskiej i Pomorskiej prosimy by mieszkańcy tych ulic przygotowali ten ołtarz.
Drugi ołtarz będzie na rodu ulicy Kujawskiej i Hallera prosimy by mieszkańcy tych ulic przygotowali ten ołtarz.
Trzeci ołtarz będzie na rogu ulic Stanisława Kostki i Hallera. Ołtarz przygotuje Pan Mikołajczyk i Sodalicja Mariańska.
Czwarty ołtarz przygotują strażacy przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej.
14. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.