Ogłoszenia Parafialne: Niedziela Palmowa (2. kwietnia) i WIELKI TYDZIEŃ

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

02-04-2023 r.

1.   

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, wprowadza nas w wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy każda Msza rozpoczyna się od poświęcenia palm. Nie ma święcenia palm poza Mszą świętą.

2.   

Z racji pierwszej Niedzieli miesiąca dziś od 16.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 17.15 ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3.   

Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przeżyjmy go jako ludzie wierzący – godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni, Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota, będą czasem  rozkwitu i pogłębienia naszej Wiary przez czynny udział w Liturgii.

4.   

W środę, 5. kwietnia o 17.00 będą Wypominki Całoroczne, a o 18.00 Msza za Zmarłych.

Możliwość spowiedzi do środy włącznie na wszystkich Mszach św. W czwartek, piątek i sobotę nie będzie już możliwości spowiedzi, ponieważ księża będą mieli inne obowiązki.

5.   

PORZĄDEK LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO

WIELKI CZWARTEK – 6. kwietnia:

Godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia przez Pana Jezusa Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.

Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy na pamiątkę aresztowania, sądu i ubiczowania Pana Jezusa. Całonocna Adoracja wg następującego porządku:

Od 20.00 do 21.30 – Caritas i Akcja Katolicka

Od 21.30 do 23.00 – Kościół Domowy i Ruch Rodzin Nazaretańskich

Od 23.00 do 1.00 – Apostolstwo Dobrej Śmierci

Od 1.00 do 3.00 –  Koła Różańcowe

Od 3.00 do 5.00 – Siostry Franciszkanki

Od 5.00 do 7.00 – Sodalicja Mariańska

Zachęcamy Was do Adoracji i czuwania przy Panu Jezusie w dogodnym dla siebie czasie.

WIELKI PIĄTEK – 7. kwietnia:

Godz. 7.00 – Ciemna Jutrznia w kaplicy przy Ciemnicy

Od 8.30 do 13.00 – z racji I Piątku miesiąca – wizyty Kapłanów ze Spowiedzią i Komunią Świętą u osób chorych i starszych nie wychodzących z domu.

Godz. 15.00 – Nowenna i Koronka do Miłosierdzia Bożego

Godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej.

Po Liturgii Adoracja przy Grobie Pańskim do godziny 21.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli zakaz spożywania pokarmów mięsnych i ograniczenie posiłków do jednego większego i dwóch mniejszych. Taca na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA – 8. kwietnia:

godz. 7.00 – Ciemna Jutrznia w kościele przy Grobie Pana Jezusa

godz. 15.00 – Nowenna i Koronka do Miłosierdzia Bożego

od godz. 8.30 do 16.00 – Święcenie pokarmów wielkanocnych przed kościołem.

U Ministrantów będziemy mogli zaopatrzyć się w Wodę Święconą – ofiary za Wodę Święconą są przeznaczone na Fundusz Formacji Młodzieży.

Godz. 20.00 – Wigilia Paschalna, która rozpoczyna obchody Zmartwychwstania Pana Jezusa – przynosimy świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

NIEDZIELA Zmartwychwstania – godz. 6.00 – Procesja i Msza święta Rezurekcyjna.

Następna Msza św. o godz. 8.30 i kolejne tak jak w niedziele.

PONIEDZIAŁEK Wielkanocny – Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca na KUL.

6.   

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek w sprawach cmentarnych i w środę – pozostałe sprawy duszpasterskie.

7.   

Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15.00, a w kolejne dni po Mszy wieczornej.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego za 2 tygodnie o godz. 13.00 będzie Msza Zbiorowa do Miłosierdzia Bożego w intencji zawierzenia Bogu życia osobistego i Rodzinnego. Intencje na tę Mszę można zgłaszać w Zakrystii lub Kancelarii.

8.   

Można już zamawiać Msze święte na lipiec, sierpień i wrzesień br. oraz rezerwować Msze Gregoriańskie na 2024 rok.

9.   

Dziękujemy Siostrom z Kół Żywego Różańca za przygotowanie palm i ich rozprowadzanie. Ofiary zostaną przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

10.            

Dziś przypada 18. Rocznica śmierci św. Jana Pawła II – z tej racji po Mszy wieczornej – o godz. 19.00 zapraszamy na Różaniec za wstawiennictwem Świętego Papieża w intencji naszych Rodzin, Ojczyzny i pokoju na świecie, który zakończymy odśpiewaniem Barki przy pomniku Ojca Świętego.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych:

1.       śp. Bożenę STANISŁAWSKĄ

2.       śp. Irenę LESZCZYŃSKĄ

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

Do zawarcia sakramentalnego Związku Małżeńskiego przygotowują się:

1.       Damian Mariusz BURNATOWSKI – kawaler z naszej Parafii oraz Marta Maria GZUBICKA- panna z Parafii św. Jana Ap. i Ew. w Warszawie-Gołąbkach – Zapowiedź 2.

2.       Piotr Marek PANASIUK, kawaler z naszej Parafii oraz Aleksandra Anna GAŁĄZKA – panna z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie-Żbikowie – Zapowiedź 1.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian, aby założyli szczęśliwe chrześcijańskie Rodziny. Jeśli ktoś zna przeszkody między nimi – powinien powiadomić Kancelarię Parafialną.