Ogłoszenia parafialne: Niedziela, 8 maja 2022 r.

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza

08-05-2022 r.

1.                 

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na cele inwestycyjne w naszej Parafii.

2.                 

Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele aby nigdy nie zabrakło pracowników na Bożej roli.

Ofiary składane na tacę w przyszłą Niedzielę będą przeznaczone na Warszawskie Seminarium Duchowne.

3.                 

Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie i o nawrócenie Rosji odmawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 17.30.

Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Majowych codziennie w dni powszednie po Mszy wieczornej (ok. 18.30), a w Niedziele o 17.30.

4.                 

Jutro (9 maja) obchodzimy w liturgii Uroczystość św. Stanisława Bpa – przeniesioną z dzisiejszej niedzieli, natomiast 14 maja w sobotę – Święto św. Macieja Apostoła.

5.                 

W najbliższą sobotę i niedzielę, 14 i 15 maja odbędą się w naszej Parafii Uroczystości Pierwszokomunijne. W sobotę Pierwsze Komunie będą o godz. 10.00, 11.30 i 13.00, a w Niedzielę o 10.00 i o 11.30. Osoby nie związane z dziećmi komunijnymi zapraszamy do wybrania innej godziny Mszy świętej w przyszłą Niedzielę.

Rocznica zeszłorocznej Pierwszej Komunii świętej będzie 29 maja o godz. 13.00.

6.                 

We Włoszech został zniesiony „paszport covidowy” przy wejściu do miejsc publicznych. Mamy jeszcze 10 wolnych miejsc na Rodzinne wakacje we Włoszech, w terminie 25 czerwca – 3 lipca. Zapraszamy do skorzystania z tej propozycji ciekawego spędzenia urlopu. Plan wyjazdu jest na stronie internetowej naszej Parafii. Więcej informacji i zapisy u ks. Pawła Zaręby.

7.                 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

 

 

W minionym tygodniu katolickim pogrzebem pożegnaliśmy Zmarłych:

1.      śp. Wiesławę LICZBARSKĄ

2.      śp. Andrzeja WÓJCICKIEGO

3.      śp. Karolinę KUŹMIŃSKĄ

4.      śp. Dariusza KRUPĘ

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

 

sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  1. Sebastian DELURA, kawaler i Klaudia KOPER, panna – oboje z naszej Parafii – zapowiedź 2.

  2. Sebastian GOŚ, kawaler z naszej Parafii i Natalia LEWANDOWSKA, panna z Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Pruszkowie – zapowiedź 2.

  3. Patryk NAKIELSKI, kawaler z Parafii Nawiedzenia NMP w Ostrołęce i Sandra Cecylia BENTKOWSKA, panna z naszej Parafii – zapowiedź 2.

  4. Wiktor Gabriel KOWALSKI, kawaler z Parafii św. Jana Kantego w Warszawie i Beata Agnieszka PŁASKOWICKA z Parafii Chrystusa Króla w Piastowie – zapowiedź 1.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian, aby założyli szczęśliwe chrześcijańskie Rodziny. Jeśli ktoś zna przeszkody między nimi – powinien powiadomić Kancelarię Parafialną.