Ogłoszenia parafialne: Niedziela, 5. marca 2023 r.

Druga Niedziela Wielkiego Postu

05-03-2023 r.

1.       Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie prowadzoną przez Caritas Polska. Jak podaje Zarząd Główny Caritas od początku wojny łączna wartość pomocy przekazanej przez Katolików w Polsce wynosi około 597 mln zł.

Natomiast w przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na wkład własny naszej Parafii w inwestycję termomodernizacji budynków.

2.       Dziś na Mszy o 13.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i przedstawienie Kandydatów do Bierzmowania, którzy przyjmą ten Sakrament 20 kwietnia br.
3.       Aby dobrze przeżyć Wielki Post i umocnić swoją Wiarę znajdźcie czas na udział w Drodze Krzyżowej: Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu: rano o godz. 8.30, oraz po południu o 17.15 dla dzieci z rodzicami i wieczorem o 18.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

4.       Przy Ołtarzu MB Nieustającej Pomocy jest wystawiony „Wielkanocny Koszyk Dobroci” – na dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących naszych Parafian. Paczki zostaną rozdysponowane przed Świętami Wielkanocnymi.
5.       Można już zamawiać intencje Mszy świętych na III kwartał, czyli lipiec, sierpień i wrzesień bieżącego roku.
6.       Spotkanie organizacyjne z przedstawicielką Biura Podróży Arka w sprawie Pielgrzymki do Ziemi Świętej z podpisaniem umów i wpłatą zaliczki będzie w najbliższą sobotę, 11. marca o godz. 9.00.
7.       „Wierzę w Kościół Chrystusowy” jest tegorocznym hasłem programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Tematem przewodnim jest refleksja nad Kościołem, jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących idących razem do Zbawienia.

o. Emilio poprowadzi na ten temat dwie kolejne konferencje w czwartki 16. i 23. marca po Mszach Świętych wieczornych w sali parafialnej. Bardzo wiele osób z naszej Parafii korzysta ze spowiedzi u Ojca Emilio – zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tych konferencjach.

8.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w kiosku parafialnym.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem:

1.  śp. Mieczysława SADOWSKIEGO

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…