Ogłoszenia parafialne: Niedziela, 5 czerwca 2022 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Pięćdziesiątnica

05-06-2022 r.

1.               

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Natomiast jeszcze przez tydzień można przystąpić do Spowiedzi i Komunii świętej Wielkanocnej.

2.               

Dziś przypada także Święto Dziękczynienia. W tym roku jego tematem jest dziękczynienie za Beatyfikację Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

3.               

Dziś z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca o godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, a o 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe do Serca Pana Jezusa, modlitwa o pokój na Ukrainie i PROCESJA WOKÓŁ KOŚCIOŁA.

4.               

Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych do Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w Niedziele o 17.30.

5.               

Jutro Święto liturgiczne NMP Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, a w sobotę wspomnienie św. Barnaby Apostoła.

6.               

W przyszłą Niedzielę taca będzie przeznaczona na inwestycje (termomodernizacja).

7.               

Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku w czwartek, 16 czerwca. Procesja  Bożego Ciała przejdzie następującą trasą: wyjście z kościoła w prawo w kierunku ulicy Warszawskiej, ulicą Warszawską do Orla Białego, dalej ulicami Lelewela i Królowej Jadwigi do ul. Hallera, powrót do kościoła ul. Powstańców Warszawy i Aleją Krakowską.

Pierwszy Ołtarz przy budynku OSP w Piastowie przygotują Strażacy.

Drugi Ołtarz u zbiegu ul. Warszawskiej i Orła Białego przygotuje p. Stanisław Lewandowicz i mieszkańcy okolicznych domów.

Trzeci Ołtarz przy ul. Lelewela przygotują mieszkańcy ul. Lelewela i Królowej Jadwigi.

Czwarty Ołtarz przy kościele przygotuje pan Zdzisław Mikołajczyk z Sodalicją Mariańską. Bardzo prosimy Parafian z wymienionych ulic o współpracę i pomoc w przygotowaniu Ołtarzy, oraz o udekorowanie trasy tegorocznej procesji.

Dzieci komunijne zapraszamy do udziału w procesji w strojach liturgicznych, a dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy u udział w procesji osoby noszące chorągwie, feretrony i baldachim, ministrantów, lektorów i asystę kościelną.

8.               

Planujemy po wakacjach utworzyć nową wspólnotę Kościoła Domowego, która formuje chrześcijańskie rodziny. W jednym „kręgu” może być od 5 do 7 małżeństw. Pary zainte-resowane dołączeniem do Kościoła Domowego prosimy o kontakt z ks. Pawłem Zarębą.

9.               

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

 

W minionym tygodniu katolickim pogrzebem pożegnaliśmy:

1.   śp. Danutę Eugenię ZASUWA

2.   śp. Leokadię AUGUSTYNIAK

3.   śp. Martę KOZIŃSKĄ

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  1. Bartosz Igor SIOF, kawaler z Polskiej Parafii MB Częstochowskiej w Liverpoolu oraz Olga BILIŃSKA, panna z naszej Parafii – zapowiedź 2.

  2. Piotr SALWA, kawaler z Parafii św. Jakuba Starszego Apostoła w Tuchowie oraz Justyna KILJAŃCZYK, panna z naszej Parafii – zapowiedź 2.

  3. Mateusz DRZEWOCIN, kawaler z naszej Parafii i Paulina Anna ŚMIETANKA, panna z Parafii Świętego Krzyża w Kozienicach – zapowiedź 1.

  4. Patryk MICHAŁOWSKI, kawaler i Marta Agnieszka FEDERCZYK, panna, oboje z naszej Parafii – zapowiedź 1.

  5. Artur KRÓL, kawaler i Grażyna RODZEWICZ, panna, oboje z naszej Parafii – zapow. 1.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian, aby założyli szczęśliwe chrześcijańskie Rodziny. Jeśli ktoś zna przeszkody między nimi – powinien powiadomić Kancelarię Parafialną.