Ogłoszenia parafialne: Niedziela, 30. kwietnia 2023 r.

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza

30-04-2023 r.

1.                 

Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie Warszawskiego Seminarium Duchownego.

2.                 

Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele, aby nigdy nie zabrakło pracowników na Bożej roli.

3.                 

Od jutra przez cały maj zapraszamy na codzienne Nabożeństwa Majowe: w dni powszednie po Mszy wieczornej – około 18.30, a w Niedziele o 17.30.

4.                 

Jutro, 1. maja wspomnienie liturgiczne św. Józefa Rzemieślnika, Opiekuna Ludzi Pracy.

5.                 

W środę, 3. maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski i Narodowe Święto Konstytucji. Tego dnia Msze święte rano o godz. 7.00 i 8.00, dodatkowa Msza św. w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie o godz. 10.00 z udziałem Władz Samorządowych i Pocztów Sztandarowych.

W środę o 17.00 będą czytane Wypominki Całoroczne za Zmarłych, a o 18.00 Msza za polecanych Zmarłych, a po Mszy Nabożeństwo Majowe.

6.                 

W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:

W czwartek o godz. 8.00 Msza w int. uświęcenia życia kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej Parafii.

W czwartek o 18.00 z racji Wspomnienia św. Floriana – Patrona Strażaków – będzie Msza w int. Druhów i Druhem OSP w Piastowie (w roku 100-lecia OSP).

7.                 

W Piątek spowiedź pierwszopiątkowa rano w czasie Mszy o 7.00 i o 8.00 oraz po południu od godz. 17.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00 oraz po Mszy wieczornej do godz. 20.00. W piątek przed południem kapłani odwiedzą w domach osoby starsze i chore z Komunią świętą i możliwością spowiedzi.

8.                 

W sobotę z racji I Soboty miesiąca o godz. 8.00 Msza Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a po niej Nabożeństwo pierwszosobotnie.

9.                 

Za tydzień z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca o 16.00 będzie Wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 17.15 Nabożeństwo Eucharystyczne połączone z Majowym i PROCESJA.

10.            

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

 

 

sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

 

  1. Łukasz Artur DROZDOWICZ, kawaler z Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Warszawie i Julia Barbara TEKLIŃSKA, panna z naszej Parafii – Zapowiedź 1.

 

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian, aby założyli szczęśliwe chrześcijańskie Rodziny. Jeśli ktoś zna przeszkody między nimi – powinien powiadomić Kancelarię Parafialną.