Ogłoszenia parafialne: Niedziela, 29 maja 2022 r.

VII Nd. Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie

29-05-2022 r.

1.               

Dziś na Mszy o godz. 13.00 odbędzie się Rocznica zeszłorocznej Pierwszej Komunii św.

2.               

Trwa nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą Niedzielę i kończy okres Wielkanocny. Nowenna jest połączona z wieczornym Nabożeństwem majowym/czerwcowym.

W przyszłą Niedzielę przypada także Święto Dziękczynienia. Po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3.               

W tym tygodniu w liturgii we wtorek obchodzimy święto Nawiedzenia NMP, a w środę wspomnienie św. Justyna Męczennika.

4.               

W środę o 17.00 będą czytane Wypominki Całoroczne a o 18.00 Msza św. za Zmarłych.

5.               

W środę, 1. czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka – dziękujemy Bogu na dar życia naszych dzieci i modlimy się o ich dobre wychowanie w duchu Wiary i Miłości Boga i bliźniego. Od środy rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w Niedziele o 17.30.

6.               

W tym tygodniu przypadają także Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:

w czwartek o godz. 8.00 Msza w int. uświęcenia życia kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej Parafii;

w piątek kapłani odwiedzą w domach ze spowiedzią i Komunią świętą osoby chore i starsze; nowe osoby potrzebujące wizyty Kapłana prosimy zgłaszać w Zakrystii; spowiedź pierwszo piątkowa rano w czasie Mszy o 7.00 i o 8.00 oraz po południu od godz. 17.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00 oraz po Mszy świętej do godz. 20.00.

w sobotę Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o 8.00 a po niej Nabożeństwo

7.               

Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku w czwartek, 16 czerwca. Procesja  Bożego Ciała przejdzie następującą trasą: wyjście z kościoła w prawo w kierunku ulicy Warszawskiej, ulicą Warszawską do Orla Białego, dalej ulicami Lelewela i Królowej Jadwigi do Alei Krakowskiej i powrót do kościoła Aleją Krakowską.

Pierwszy Ołtarz przy budynku OSP w Piastowie przygotują Strażacy.

Drugi Ołtarz u zbiegu ul. Warszawskiej i Orła Białego przygotuje p. Stanisław Lewandowicz i mieszkańcy okolicznych domów.

Trzeci Ołtarz przy ul. Lelewela 23 przygotują mieszkańcy ul. Lelewela i Królowej Jadwigi.

Czwarty Ołtarz przy kościele przygotuje pan Zdzisław Mikołajczyk z Sodalicją Mariańską. Bardzo prosimy Parafian z wymienionych ulic o współpracę i pomoc w przygotowaniu Ołtarzy, oraz o udekorowanie trasy tegorocznej procesji.

8.               

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem Zmarłych:

1.  śp. Ewelinę DWORAK

2.  śp. Zdzisława KUROWICKIEGO

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  1. Bartosz Igor SIOF, kawaler z Polskiej Parafii MB Częstochowskiej w Liverpoolu oraz Olga BILIŃSKA, panna z naszej Parafii – zapowiedź 1.

  2. Piotr SALWA, kawaler z Parafii św. Jakuba Starszego Apostoła w Tuchowie, oraz Justyna KILJAŃCZYK, panna z naszej Parafii – zapowiedź 1.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian, aby założyli szczęśliwe chrześcijańskie Rodziny. Jeśli ktoś zna przeszkody między nimi – powinien powiadomić Kancelarię Parafialną.