Ogłoszenia parafialne: Niedziela, 26. marca 2023 r.

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

26-03-2023 r.

1.      

Dziś o godz. 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2.      

W tym tygodniu w czwartek, piątek i sobotę odbędą się Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi będą rano o godz. 7.00, 8.30 i 10.00 oraz po południu o 18.00 i o 19.00.

Tegoroczne rekolekcje poprowadzi Ks. Rafał Gudwański z diecezji Kieleckiej.

W najbliższy piątek, 31, marca po Mszy św. wieczornej, około godz. 18.50 wyruszymy na Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii. Przejdziemy następującą trasą: wyjście z kościoła w Aleję Krakowską, dalej ul. Toruńską, al. Wojska Polskiego, ul. Św. Stanisława Kostki i powrót do kościoła Aleją Krakowską. Zapraszamy do licznego udziału w Rekolekcjach i Drodze Krzyżowej ulicami Piastowa.

Z racji Rekolekcji w piątek nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele o 8.30 i o 17.15.

3.      

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi będzie o godz. 8.30 a po niej skrócone Nabożeństwo Pierwszosobotnie.

4.      

Jeszcze przez tydzień przy Ołtarzu MB Nieustającej Pomocy będzie wystawiony „Wielkanocny Koszyk Dobroci” – na dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących naszych Parafian. Paczki zostaną rozdysponowane przed Świętami Wielkanocnymi.

5.      

Za Tydzień Niedziela Palmowa. Na rozpoczęcie każdej Mszy świętej będziemy święcić palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Przed kościołem będzie można nabyć palmy przygotowane przez siostry z Kół Żywego Różańca, z których dochód będzie przeznaczony na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego.

6.      

Niedziela Palmowa to także I Niedziela miesiąca. Z tej racji od godz. 16.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.15 Gorzkie Żale. Tego dnia przypada również 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Z tej racji po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 19.00 zapraszamy na Różaniec za wstawiennictwem Świętego Papieża i Apel Jasnogórski. Modlitwę zakończymy odśpiewaniem Barki przy pomniku Papieża.

7.      

Kancelaria Parafialna przed świętami Wielkanocnymi będzie czynna tylko do środy, 5. kwietnia. Do tego czasu należy dopełnić wszystkich formalności związanych z chrztami planowanymi na Wielkanoc i Niedzielę Miłosierdzia.

8.      

W minionym tygodniu został naprawiony zegar na wieży kościoła oraz wymieniony komputer sterujący biciem dzwonów. Koszt naprawy i wymiany wyniósł 6500 zł.

9.      

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w kiosku parafialnym.

Do zawarcia sakramentalnego Związku Małżeńskiego przygotowują się:

 

1.     Marek Andrzej DUTKIEWICZ – kawaler z Parafii tutejszej oraz Marta Maria KOCHANOWSKA, panna z Parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie – Zapowiedź 2.

2.     Damian Mariusz BURNATOWSKI – kawaler z Parafii tutejszej oraz Marta Maria GZUBICKA- panna z Parafii św. Jana Ap. i Ew. w Warszawie-Gołąbkach – Zapowiedź 1.

 

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian, aby założyli szczęśliwe chrześcijańskie Rodziny. Jeśli ktoś zna przeszkody między nimi – powinien powiadomić Kancelarię Parafialną.