Ogłoszenia parafialne: Niedziela, 26. lutego 2023 r.

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

26-02-2023 r.

1.      

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na rzecz Warszawskiego Seminarium Duchownego.

Natomiast w przyszłą Niedzielę taca będzie przeznaczona na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie prowadzoną przez Caritas Polska.

2.      

Spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich Rodziców będzie dzisiaj na Mszy o 11.30 oraz po niej.

3.      

Wypominki Całoroczne będą czytane w najbliższą środę, 1. marca o 17.00, a następnie o godz. 18.00 Msza św. za polecanych Zmarłych. Także w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic Różańcowych.

4.      

Aby dobrze przeżyć Wielki Post i umocnić swoją Wiarę znajdźcie czas na udział w Drodze Krzyżowej: Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu: rano o godz. 8.30, oraz po południu o 17.15 dla dzieci z rodzicami i wieczorem o 18.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

5.      

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: w czwartek o 8.00 Msza św. w intencji uświęcenia kapłanów i o nowe powołania kapłańskie z naszej Parafii.

W piątek spowiedź w czasie Mszy porannych o 7.00 i o 8.00 oraz po południu od 17.30.

W piątek przed południem odwiedzimy w domach osoby chore i starsze z Komunią świętą i spowiedzią. Osoby potrzebujące takiej wizyty można zgłosić w Zakrystii.

W sobotę Msza Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o 8.00 a po niej Nabożeństwo.

Za tydzień z racji I Niedzieli miesiąca o 16.00 będzie Wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

6.      

W przyszłą Niedzielę na Mszy o 13.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i przedstawienie Kandydatów do Bierzmowania, którzy przyjmą ten Sakrament 20. kwietnia bieżącego roku.

7.      

Od przyszłej niedzieli przy Ołtarzu MB Nieustającej Pomocy będzie wystawiony kosz na dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących naszych Parafian. Paczki zostaną rozdysponowane przed Świętami Wielkanocnymi.

8.      

Można już zamawiać intencje Mszy świętych na III Kwartał, czyli lipiec, sierpień i wrzesień bieżącego roku.

9.      

Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi zapraszają Rodziców zainteresowanych zapisem Dziecka do przedszkola Sióstr, na zebranie informacyjne w środę, 1. marca o 17.30. Zapisy dotyczą dzieci 3-letnich i 6-letnich. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

10.            

Natomiast spotkanie organizacyjne w sprawie Pielgrzymki do Ziemi Świętej z podpisaniem umów i wpłatą zaliczki będzie w sobotę 11. marca o godz. 9.00. Na pielgrzymkę zapisało się ponad 70 osób.

11.            

Zachęcamy do czytania katolickiej prasy dostępnej w kiosku, w kruchcie kościoła.

Katolickim pogrzebem pożegnaliśmy w minionym tygodniu:

śp. Grażynę ROZPONDEK

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…