Ogłoszenia Parafialne – Niedziela, 25 kwietnia 2021 r.

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza

25-04-2021 r.

1.                 

Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele aby nigdy nie zabrakło pracowników na Bożej roli.

Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.

2.                 

Dziś na Mszy świętej o 13.00 będziemy modlić się w intencji ks. Proboszcza Marka Wolniewicza z okazji Imienin. Po Mszy świętej będzie można osobiście złożyć życzenia.

3.                 

W obecnych warunkach to Rodzice są najbardziej odpowiedzialni za duchowe i intelektualne przygotowanie Dzieci do I Spowiedzi oraz I Komunii świętej. Powinno to być przede wszystkim spotkanie z Bogiem i początek trwałej przyjaźni z Jezusem i rozwoju wiary w sercach Waszych Dzieci. Oby nie była to zarazem „ostatnia” Komunia na wiele lat. Oby na pierwszym planie tego wydarzenia był Jezus, a nie różne dodatki (stroje, prezenty, spotkania rodzinne).

Jeżeli obowiązujący do 3 maja zakaz zostanie zniesiony – Komunie odbędą się w terminie 15 i 16 maja (sobota i niedziela). Gdyby natomiast zakaz został przedłużony, to Komunie zostaną przeniesione na czerwiec. Dnia 4 maja, we wtorek o godz. 19.00 w kościele będzie zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.

4.                 

W najbliższy czwartek w liturgii obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej.

W sobotę, 1. maja – wspominamy św. Józefa Rzemieślnika, patrona ludzi pracy.

Będzie to także Pierwsza Sobota miesiąca – o godz. 8.00 będzie Msza Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie.

5.                 

Od Soboty – 1 maja zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które będą odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 17.30.

6.                 

Za tydzień pierwsza Niedziela miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 16:00 i Adoracja którą zakończymy Nabożeństwem Eucharystycznym połączonym z Nabożeństwem Majowym o godzinie 17:15.

7.                 

Intencje Mszy świętych na lipiec, sierpień i wrzesień można zamawiać w Zakrystii po Mszy świętej, lub w tygodniu w Kancelarii Parafialnej.

8.                 

Prosimy, abyście zachęcali osoby z Waszego otoczenia do udziału we Mszy świętej i korzystania ze spowiedzi wielkanocnej. Wiele osób odczuwa tęsknotę za kontaktem z Bogiem, a transmisja telewizyjna nigdy nie zastąpi osobistej modlitwy w kościele. Wszyscy księża są już zaszczepieni. Dokładamy wszelkich starań, żeby zachować konieczne środki bezpieczeństwa i nie utrudniać nikomu korzystania z sakramentów świętych.

Do spowiedzi i komunii świętej można przystępować także w dni powszednie, kiedy w kościele jest mniej osób.

9.                 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych:

1.      + Lucynę ROMANOWICZ

2.      +Hipolita TYMIŃSKIEGO

3.      +Barbarę SOBÓTKA

4.      +Jadwigę LESZEK

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Pomódlmy się o zdrowie dla Ks. Kard. Kazimierza Nycza i ks. Jana Gąsiorowskiego: Pod Twoją obronę…

 

sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  1. Piotr Chaber, kawaler z parafii św. Jadwigi w Milanówku i oraz Anna Lachowicz, panna z parafii tutejszej – zapowiedź 1

  2. Piotr Raczyński kawaler i Gabriela Kutryn panna oboje z parafii tutejszej zapowiedz-1

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, między narzeczonymi – proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian, aby założyli szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.