Ogłoszenia parafialne: Niedziela, 24. września 2023 r.

  1. Niedziela Zwykła

24-09-2023 r.

1.     

Za tydzień I Niedziela miesiąca. Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 16:00. Natomiast o 17:00 nabożeństwo eucharystyczne połączone z Różańcem i Procesja wokół kościoła.

2.     

Od najbliższej Niedzieli rozpoczyna się październik – miesiąc Różańca. Na modlitwę różańcową zapraszamy w październiku codziennie w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w Niedziele o godz. 17:15.

3.     

Podobnie jak w ubiegłych latach prosimy o przygotowanie krótkich rozważań i poprowadzenie Różańca pod przewodnictwem kapłana poszczególne grupy parafialne:

w niedziele i środy – Koła Żywego Różańca i Apostolstwo Dobrej Śmierci,

w poniedziałki – Caritas i Akcja Katolicka

we wtorki – Domowy Kościół

w czwartki – Ruch Rodzin Nazaretańskich i Sodalicja Mariańska

w piątki – Młodzież – Kandydaci do Bierzmowania

w soboty – Liturgiczna Służba Ołtarza – Ministranci i Lektorzy.

4.     

W tym tygodniu w piątek Kościół obchodzi Święto Św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela; wszystkim Solenizantom składamy najlepsze życzenia.

5.     

Drugie spotkanie organizacyjne dla Rodziców i dzieci klas III, które rozpoczynają w tym roku przygotowanie do I Komunii świętej będzie za tydzień w niedzielę, 1. października na Mszy o 11.30 oraz po niej.

6.     

Trwają zapisy Kandydatów do Bierzmowania – uczniów klas VIII i starszych jeszcze nie zapisanych na Bierzmowanie. Karty zgłoszeniowe są dostępne w Zakrystii. Spotkanie organizacyjne dla nowych Kandydatów do Bierzmowania i ich Rodziców będzie w Niedzielę, 1. października na Mszy o 18.00 oraz po niej.

7.     

Zachęcamy do czytania katolickich pism, dostępnych w naszym parafialnym kiosku.

 

 

W minionym tygodniu katolickim pogrzebem pożegnaliśmy:

1.  Śp. Krystynę MICHAŁOWSKĄ

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

13.00 – ZAPOWIEDZI

 

sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

1.      Adrian Kamil IGNACZAK, kawaler i Weronika KORCZAK, panna – oboje z naszej Parafii – zapowiedź 2.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian, aby założyli szczęśliwe chrześcijańskie Rodziny. Jeśli ktoś zna przeszkody między nimi – powinien powiadomić Kancelarię Parafialną.