Ogłoszenia parafialne: Niedziela, 21. maja 2023 r.

VII Nd. Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie

21-05-2023 r.

1.               

Dziś na Mszy o godz. 13.00 odbędzie się Rocznica zeszłorocznej Pierwszej Komunii św.

2.               

Trwa nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą Niedzielę i kończy okres Wielkanocny. Nowennę odprawimy dziś po Nabożeństwie Majowym, a od jutra do soboty po porannej Mszy o godz. 7:00.

3.               

Wczoraj odbyły się uroczystości Pierwszych Komunii świętych. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku na wieczornej Mszy o 18.00 dzieci będą przeżywać Biały Tydzień.

4.               

W piątek, 26. maja – Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych Mamach, które przekazały nam życie i otoczyły nas wielką troską i opieką. Niech nasza wdzięczność wyrazi się zwłaszcza przez ofiarowanie w ich intencji Komunii Świętej.

5.               

Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku w czwartek, 8. czerwca. Procesja  Bożego Ciała przejdzie następującą trasą: wyjście z kościoła w prawo w kierunku ulicy Warszawskiej, ulicą Warszawską do Hallera, dalej ulicami Słowiańską, Malczewskiego i Matejki do ul. Warszawskiej i powrót do kościoła ul. Powstańców Warszawy i Aleją Krakowską.

Pierwszy Ołtarz przy budynku OSP w Piastowie przygotują Strażacy.

Drugi Ołtarz przy ul. Słowiańskiej przygotują Siostry Franciszkanki.

Trzeci Ołtarz przy ul. Matejki przygotują mieszkańcy tej i sąsiednich ulic.

Czwarty Ołtarz przy kościele przygotuje pan Zdzisław Mikołajczyk z Sodalicją Mariańską. Bardzo prosimy Parafian z wymienionych ulic o współpracę i pomoc w przygotowaniu Ołtarzy, oraz o udekorowanie trasy tegorocznej procesji.

6.               

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Spływ Kajakowy rzeką LIWIEC – w dniach 27.–28. maja (sobota i niedziela). Nocleg w ośrodku rekolekcyjnym. Koszt: 250 zł. Zapisy i więcej informacji organizacyjnych u ks. Pawła Zaręby.

7.               

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

 

 

 

 

sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  1. Jakub Marek MAŁECKI, kawaler i Monika Anna WRÓBLEWSKA, panna oboje z naszej Parafii – zapowiedź 2.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian, aby założyli szczęśliwe chrześcijańskie Rodziny. Jeśli ktoś zna przeszkody między nimi – powinien powiadomić Kancelarię Parafialną.