Ogłoszenia parafialne – Niedziela, 2 maja 2021 r.

V Niedziela Wielkanocna

02-05-2021 r.

1.                 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca: o godz. 16:00 wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 17.15 Nabożeństwo Eucharystyczne połączone z naboż. Majowym.

2.                 

Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w Niedziele o 17.30.

3.                 

Jutro, 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski i Narodowe Święto Konstytucji. Msze święte jak w dzień powszedni. W czasie każdej Mszy świętej modlitwa w int. Ojczyzny.

4.                 

W najbliższą środę o godz. 17.00 będą czytane Wypominki Całoroczne, połączone z Różańcem, a następnie Msza św. za naszych Zmarłych poleconych w Wypominkach.

5.                 

W czwartek – I czwartek miesiąca – dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Msza św. w int. uświęcenia kapłanów i o powołania o godz. 8.00.

6.                 

W I Piątek miesiąca spowiedź podczas porannych Mszy świętych oraz po południu od godz. 17.30. Msza wynagradzająca NSPJ o godz. 8.00 a po niej Nabożeństwo. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00 i przez godzinę po Mszy wieczornej. Tego dnia kapłani odwiedzą osoby chore i starsze z Komunią świętą i spowiedzią. Prosimy o zgłaszanie chorych w Zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.

7.                 

We wtorek wspominamy w liturgii św. Floriana męczennika, w czwartek św. Apostołów Filipa i Jakuba, a w sobotę 8 maja – Uroczystość Św. Stanisława BM, Patrona Polski.

8.                 

W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na wkład własny Parafii w zaplanowaną inwestycję termomodernizacji.

9.                 

Uroczystości Pierwszych Komunii świętych w naszej Parafii odbędą się w sobotę i niedzielę 15 i 16 maja podczas Mszy świętych o godz. 10.00, 11.30 i 13.00. W związku obowiązującymi limitami w czasie Mszy komunijnych wewnątrz kościoła z każdym Dzieckiem komunijnym będą mogły przebywać maksymalnie 4 osoby z Rodziny. Pozostałych zapraszamy do modlitwy na zewnątrz kościoła lub w kaplicy.

Natomiast tych, którzy nie są związani z Dziećmi komunijnymi prosimy o udział we Mszy świętej o godz. 7.00, 8.30 lub 18.00. Dziękujemy za zrozumienie.

10.            

Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży udzieli w sobotę 22 maja o godz. 18.00 Abp. Józef Górzyński – Metropolita Warmiński, który wcześniej był biskupem pomocniczym Archidiecezji Warszawskiej.

11.            

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu chrześcijańskim pogrzebem pożegnaliśmy zmarłych:

1.                + Roberta MAJEWSKIEGO

2.                + Jolentę CYBULSKĄ

3.                + Zdzisława TEMPCZYKA

4.                + Ewę GODLEWSKĄ

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

1.      Piotr Chaber, kawaler z parafii św. Jadwigi w Milanówku i oraz Anna Lachowicz, panna z parafii tutejszej – zapowiedź 1

2.      Piotr Raczyński, kawaler i Gabriela Kutryn, panna, oboje z parafii tutejszej zapowiedz-1

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, między narzeczonymi – proszony jest o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian, aby założyli szczęśliwe chrześcijańskie rodziny.