Ogłoszenia parafialne – Niedziela, 19 września 2021 r.

25 Niedziela Zwykła

19-09-2021 r.

1.      

Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na wkład własny Parafii w zaplanowaną inwestycję termomodernizacji.

2.      

Dziś ostatni dzień zapisów nowych Kandydatów do Bierzmowania – uczniów klas VIII oraz starszych jeszcze nie bierzmowanych. Karty zgłoszeniowe są dostępne w Zakrystii. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie organizacyjne dla nowych Kandydatów i ich Rodziców.

3.      

W tym tygodniu w Liturgii: jutro wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, we wtorek Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w czwartek 23 września wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, a w sobotę wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa.

4.      

Intencje Mszy świętych na pierwszy kwartał 2022 roku, czyli styczeń, luty i marzec będzie można zamawiać od najbliższego piątku, 24 września w Kancelarii Parafialnej.

Piękną i dobrą praktyką jest zamawianie Mszy świętej nie tylko za Zmarłych, ale także w intencji żyjących: o Boże łaski, zdrowie, z okazji Jubileuszy rodzinnych, czy urodzin.

Aby umożliwić wszystkim chętnym zamówienie Mszy świętej przyjmujemy zasadę, że jedna rodzina może zamówić 2 Msze niedzielne lub świąteczne w kwartale, o różnych godzinach, natomiast w dni powszednie bez ograniczeń. Nie ma możliwości rezerwowania Mszy świętej telefonicznie. Przy zamawianiu intencji przyjmowana jest także ofiara. Niektóre osoby zadają pytanie „ile kosztuje Msza święta?”. Księżom nie wypada wyznaczać wysokości ofiar, natomiast zgodnie z normami Kodeksu Prawa Kanonicznego ofiara powinna być „odpowiednia i godziwa”.

Jest także możliwość rezerwacji Mszy świętych „gregoriańskich” na 2022 rok.

5.      

Spotkanie organizacyjne dla Rodziców i dzieci klas III, które rozpoczynają w tym roku przygotowanie do I Komunii świętej odbędzie się w za tydzień, w Niedzielę 26. września po Mszy o 11.30.

6.      

Od przyszłej niedzieli wznowi swoją działalność schola dziecięca, prowadzona przez Siostry Franciszkanki. Prosimy – pomóżcie swoim dzieciom zaangażować się w śpiew w czasie Mszy świętej o 11.30. Spotkanie i próba Scholi będzie w Niedzielę o 10.30.

7.      

W przyszłą Niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Warszawie.

8.      

Zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej, którzy chcieliby służyć przy Ołtarzu jako Ministranci, na spotkanie za 2 tygodnie w Niedzielę, 3 października po Mszy o 11.30.

9.      

Zachęcamy do lektury katolickiej prasy, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

10.            

DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ:

1.     Konrad SZCZĘSNY, kawaler z Parafii św. Barnaby Apostoła w Warszawie oraz Justyna Katarzyna KAŁUSKA, panna z naszej Parafii – zapowiedź 1.

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi – jest zobowiązany w sumieniu poinformować kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian, aby założyli szczęśliwą Rodzinę.