Ogłoszenia parafialne: Niedziela, 19. marca 2023 r.

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

19-03-2023 r.

1.      

Spotkanie formacyjne dzieci przygotowujących się do I Komunii i Rodziców będzie dziś na Mszy o 11.30 oraz po niej.

Także dziś z racji Uroczystości św. Józefa od 15.00 będzie Adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Apostolstwa Dobrej Śmierci, a o 18.00 Msza święta za przyczyną św. Józefa.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15

2.      

Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu: rano o godz. 8.30, oraz po południu o 17.15 dla dzieci z rodzicami i wieczorem o 18.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

Udział w Drodze Krzyżowej może być jednym z dobrych postanowień na Wielki Post.

3.      

W najbliższą sobotę, 25. marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Narodowy Dzień Świętości Życia.

4.      

W tym tygodniu odbędą się Rekolekcje Szkolne: dla Szkoły Podstawowej nr 5 będą one we wtorek i środę, 21. i 22. marca, a dla Szkoły Podstawowej nr 2 w czwartek i piątek: 23. i 24. marca.

5.      

Rekolekcje Parafialne będą natomiast w dniach 30., 31. marca i 1. kwietnia (czwartek, piątek i sobota przed Niedzielą Palmową). Poprowadzi je ks. Rafał Gudwański – Dyrektor Domu Rekolekcyjnego Diecezji Kieleckiej.

6.      

Przy Ołtarzu MB Nieustającej Pomocy jest wystawiony „Wielkanocny Koszyk Dobroci” – na dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących naszych Parafian. Paczki zostaną rozdysponowane przed Świętami Wielkanocnymi.

7.      

Podobnie jak w poprzednich latach bardzo prosimy siostry z Kół Żywego Różańca o przygotowanie palm na Niedzielę Palmową. Osoby, które mogą podzielić się bukszpanem ze swojego ogrodu prosimy o przyniesienie go do pana kościelnego.

8.      

Zachęcamy do nabycia dostępnej w kiosku książeczki z 30-dniowym Nabożeństwem do św. Józefa, oraz do czytania prasy katolickiej.

9.      

W najbliższy czwartek, 23. marca po Mszy wieczornej zapraszany na konferencję Ojca Emilio pt. „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

 

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem:

1.      śp. Wandę ULKA

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 

 

Do zawarcia sakramentalnego Związku Małżeńskiego przygotowują się:

Marek Andrzej DUTKIEWICZ – kawaler z naszej Parafii oraz Marta Maria KOCHANOWSKA, panna z Parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie – Zapowiedź 1.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian, aby założyli szczęśliwą chrześcijańską Rodzinę. Jeśli ktoś zna przeszkody między nimi – powinien powiadomić Kancelarię Parafialną.