Ogłoszenia parafialne: Niedziela, 19 czerwca 2022 r.

  1. Niedziela zwykła

19-06-2022 r.

1.               

Dziś z racji trwającej Oktawy Bożego Ciała o 17.15 zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne połączone z Nabożeństwem Czerwcowym i procesją wokół kościoła.

W dni powszednie do czwartku włącznie Nieszpory z procesją będą po Mszy wieczornej. W czwartek na zakończenie Oktawy będzie poświęcenie WIANKÓW.

2.               

W czwartek, 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich Ojców, by godnie, z miłością i Bożym błogosławieństwem wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny, a Zmarłym wypraszajmy łaskę życia wiecznego.

3.               

W piątek, 24 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – tego dnia za odmówienie Aktu Wynagrodzenia NSPJ można uzyskać Odpust Zupełny. W najbliższy piątek nie obowiązuje post.

Jest to także dzień Imienin Ks. Prałata Jana Gąsiorowskiego. W tym roku razem z Ks. Prałatem do świętowania Imienin dołącza się ks. Paweł Zaręba. Msza Imieninowa będzie o 18.00, a po niej będziemy mogli osobiście złożyć Kapłanom życzenia.

4.               

Także w piątek, 24 czerwca o godz. 10.00 będzie Msza dziękczynna na zakończenie Roku Szkolnego oraz o szczęśliwe wakacje dla Dzieci i Młodzieży.

5.               

Intencje Mszy świętych na październik, listopad i grudzień można zamawiać w Zakrystii po Mszy świętej oraz w Kancelarii Parafialnej. Można też rezerwować Msze gregoriańskie (30 Mszy za jedną osobę Zmarłą) na 2023 rok.

6.               

W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godzinie 13:00, a niedzielna Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godzinie 19:00. W dni powszednie porządek Mszy świętych bez zmian.

7.               

Planujemy po wakacjach utworzyć nowy „krąg” wspólnoty Kościoła Domowego, która formuje chrześcijańskie małżeństwa. W jednym „kręgu” może być od 5 do 7 małżeństw. Pary zainteresowane dołączeniem do Kościoła Domowego prosimy o kontakt z ks. Pawłem Zarębą.

8.               

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu chrześcijańskim pogrzebem pożegnaliśmy zmarłych:

1.       + Zofię PAWŁOWSKĄ

2.       + Mariannę BANDURSKĄ

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  1. Michał GUZIK, kawaler i Anna KOŁODZIEJSKA, panna, oboje z naszej Parafii – zapowiedź 2.

  2. Arkadiusz ZIELIŃSKI, kawaler i Marlena Katarzyna ORZEŁOWSKA, panna, oboje z naszej Parafii – zapowiedź 2.

  3. Jakub Adam WDOWIAK, kawaler i Anna Maria ŻOCHOWSKA, panna, oboje z naszej Parafii – zapowiedź 2.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian, aby założyli szczęśliwe chrześcijańskie Rodziny. Jeśli ktoś zna przeszkody między nimi – powinien powiadomić Kancelarię Parafialną.