Ogłoszenia parafialne: Niedziela, 15 maja 2022 r.

V Niedziela Wielkanocna

15-05-2022 r.

1.                 

Dziękujemy za  złożone ofiary na utrzymanie Warszawskiego Seminarium Duchownego.

2.                 

Wczoraj i dziś w naszej Parafii odbywają się uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Wiara i przyjaźń z Panem Jezusem to wielki skarb, którego trzeba strzec i rozwijać go w sercach naszych dzieci. Od poniedziałku do piątku dzieci będą obchodziły swój Biały Tydzień uczestnicząc we Mszy świętej o godz. 18.00 i w Nabożeństwie Majowym.

3.                 

Zapraszamy na Apel Jasnogórski dziś o godz. 21.00, a pół godziny wcześniej o godz. 20.30 na modlitwę różańcową w intencji Dzieci pierwszokomunijnych oraz o pokój na świecie.

4.                 

Modlitwa o pokój na Ukrainie i o nawrócenie Rosji będzie od jutra połączona z Nabożeń-stwem Majowym po Mszy świętej wieczornej.

5.                 

Jutro Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej.

6.                 

Rocznica zeszłorocznej Pierwszej Komunii świętej odbędzie się w Niedzielę, 29 maja na Mszy świętej o godzinie 13.00.

7.                 

Natomiast w najbliższą Niedzielę, 22 maja ks. Paweł Sokołowski będzie obchodził Jubileusz 20-lecia Kapłaństwa. Będzie On odprawiał uroczystą Mszę dziękczynną o godz. 13.00 , a po niej będziemy mogli mu osobiście złożyć życzenia.

8.                 

Zostało kilka ostatnich wolnych miejsc na Rodzinne wakacje we Włoszech, w terminie 25 czerwca – 3 lipca. Do Włoch można już podróżować całkowicie swobodnie – zostały zniesione wszystkie covidowe ograniczenia. Zapraszamy do skorzystania z tej propozycji ciekawego spędzenia urlopu. Plan wyjazdu jest na stronie internetowej naszej Parafii. Więcej informacji i zapisy u ks. Pawła Zaręby.

9.                 

Zachęcamy do czytania katolickiej prasy, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

 

 

W minionym tygodniu katolickim pogrzebem pożegnaliśmy Zmarłych:

1.      śp. Elżbietę KARASIŃSKĄ-PAŁYNYCZKO

2.      śp. Mirosława ŁUKASIKA

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

 

sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  1. Wiktor Gabriel KOWALSKI, kawaler z Parafii św. Jana Kantego w Warszawie i Beata Agnieszka PŁASKOWICKA z Parafii Chrystusa Króla w Piastowie – zapowiedź 2.

  2. Michał SĘP, kawaler i Marcelina MARYNIAK, panna, oboje z naszej Parafii – zapow. 1.

  3. Dominik Andrzej GURBA, kawaler z Parafii św. Brata Alberta w Warszawie – Wesołej i Anna Małgorzata GRABARCZYK, panna z Par. św. Michała Arch. w Piastowie – zap. 1.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian, aby założyli szczęśliwe chrześcijańskie Rodziny. Jeśli ktoś zna przeszkody między nimi – powinien powiadomić Kancelarię Parafialną.