Ogłoszenia parafialne: Niedziela, 14. maja 2023 r.

VI Niedziela Wielkanocna

14-05-2023 r.

1.                 

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej Parafii.

2.                 

W tym tygodniu w liturgii we wtorek obchodzimy Uroczystość św. Andrzeja BOBOLI.

3.                 

Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Majowych do Matki Bożej: w Niedziele o 17.30, a w dni powszednie po Mszy wieczornej około 18.30.

4.                 

Jutro, jak zawsze 15. dnia każdego miesiąca zapraszamy na Apel Jasnogórski. Po konsultacjach z Radą Parafialną podjęliśmy decyzję, że Apel Jasnogórski będziemy odtąd odprawiać bezpośrednio po zakończeniu Mszy wieczornej (a nie jak dotąd o 21.00). Tak więc jutro po Mszy wieczornej i Nabożeństwie Majowym odmówimy Różaniec w intencji naszych Rodzin i zakończymy Apelem Jasnogórskim.

Przypominamy, że tradycja Apelu Jasnogórskiego w naszej Parafii jest pamiątką Peregrynacji Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej oraz uroczystego Zawierzenia Piastowa w Opiekę Matki Bożej, które miały miejsce w 2013 roku.

5.                 

W najbliższą sobotę odbędą się uroczystości Pierwszych Komunii Świętych.

6.                 

W przyszłą Niedzielę – w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego na Mszy o 13.00 będziemy obchodzić Rocznicę zeszłorocznej Pierwszej Komunii Świętej.

7.                 

Uroczystości Pierwszych Komunii Świętych w roku 2024 są przewidziane na 18. maja (sobota) o godzinie 10.00, 11.30 i 13.00. Przydział grup na konkretne godziny zostanie ustalony w późniejszym czasie.

8.                 

Od najbliższego piątku rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Od piątku do Niedzieli będzie ona połączona z Nabożeństwem Majowym, a w Białym Tygodniu będzie odprawiana rano po Mszy o 7.00.

9.                 

Ks. Paweł Zaręba zaprasza na Rodzinno-Młodzieżowy Spływ Kajakowy rzeką LIWIEC – w dniach 27.–28. maja (sobota i niedziela). Nocleg w ośrodku rekolekcyjnym. Koszt: 250 zł. Zapisy i więcej informacji organizacyjnych u ks. Pawła.

10.            

Zachęcamy do czytania katolickiej prasy, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

 

 

Katolickim pogrzebem pożegnaliśmy w minionym tygodniu:

1.      śp. Małgorzatę BOGUCKĄ

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…