Ogłoszenia parafialne: Niedziela, 12. marca 2023 r.

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

12-03-2023 r.

1.      

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę przeznaczone na wkład własny naszej Parafii w inwestycję termomodernizacji budynków.

2.      

W najbliższą środę, 15. marca zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00, a o 20.30 na modlitwę Różańcową w intencji naszych Rodzin i pokoju na świecie.

3.      

Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu: rano o godz. 8.30, oraz po południu o 17.15 dla dzieci z rodzicami i wieczorem o 18.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

Udział w Drodze Krzyżowej może być jednym z dobrych postanowień na Wielki Post.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

4.      

KOLEJNE SPOTKANIE FORMACYJNE DLA DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO I KOMUNII ŚW. I RODZICÓW BĘDZIE ZA TYDZIEŃ W NIEDZIELĘ NA MSZY o 11.30 ORAZ PO NIEJ

Za tydzień w Niedzielę 19. marca Kościół obchodzi Uroczystość św. Józefa. Z tej racji od godz. 15.00 do 18.00 będzie Adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Apostolstwa Dobrej Śmierci, a o 18.00 Msza święta za przyczyną św. Józefa.

5.      

Intencje Mszy świętych na III kwartał, czyli lipiec, sierpień i wrzesień bieżącego roku można zamawiać w Zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej.

6.      

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne będą w tym roku w dniach 30, 31 marca i 1 kwietnia (czyli czwartek, piątek i sobota przed Niedzielą Palmową). Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Gudwański – Dyrektor Domu Rekolekcyjnego Diecezji Kieleckiej.

7.      

Natomiast Rekolekcje Szkolne dla Szkoły Podstawowej nr 5 będą 21. i 22. marca (wtorek i środa), a dla Szkoły Podstawowej nr 2 – Rekolekcje 23. i 24 marca (czwartek i piątek).

8.      

Przy Ołtarzu MB Nieustającej Pomocy jest wystawiony „Wielkanocny Koszyk Dobroci” – na dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących naszych Parafian. Paczki zostaną rozdysponowane przed Świętami Wielkanocnymi.

9.      

„Wierzę w Kościół Chrystusowy” jest tegorocznym hasłem programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Temat przewodni – refleksja nad Kościołem, jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących idących razem do Zbawienia.

o. Emilio poprowadzi na ten temat dwie konferencje w czwartki 16. i 23. marca po Mszach świętych wieczornych w sali parafialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tych konferencjach.

10.            

Podobnie jak w poprzednich latach bardzo prosimy siostry z Kół Żywego Różańca o przygotowanie palm na Niedzielę Palmową. Osoby, które mogą podzielić się bukszpanem ze swojego ogrodu prosimy o przyniesienie go do pana kościelnego.

11.            

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w kiosku parafialnym. Są także książeczki z 30-dniowym Nabożeństwem do św. Józefa – zachęcamy do ich nabywania.

12.            

W związku z pomówieniami wysuwanymi ostatnio przez niektóre media przeciwko św. Janowi Pawłowi II nasza Parafia otrzymała ostrzeżenie od Policji o możliwych prowokacjach i ryzyku uszkodzenia pomnika Papieża. W związku z tym w najbliższym czasie w dni powszednie brama główna kościoła będzie w ciągu dnia zamknięta – wejście na teren Parafii będzie furtką od ul. Powstańców Warszawy. Przepraszamy za utrudnienia. Módlmy się o opamiętanie dla osób, które niszczą pokój w naszej Ojczyźnie.

Katolickim pogrzebem pożegnaliśmy w minionym tygodniu:

1.  śp. Edmunda OŻÓG

2.  śp. Andrzeja TRZCIŃSKIEGO