Ogłoszenia parafialne: Niedziela, 12 czerwca 2022 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (11. Niedziela zwykła)

12-06-2021 r.

1.               

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej przybliża nam najważniejszą prawdę naszej Wiary – Bóg jest naszym Ojcem, Jego Syn zbawił świat i przez Ducha Świętego działa zawsze w Sakramentach Świętych.

2.               

Dziś jest ostatni dzień spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej, do której każdy katolik powinien przystąpić zgodnie z Przykazaniami Kościoła.

3.               

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na wkład własny Parafii w zaplanowaną inwestycję.

4.               

W środę, 15. czerwca zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00, a o 20.30 będziemy odmawiać Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie i o nawrócenie Rosji.

5.               

W najbliższy czwartek, 16 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i całego świata. Uroczysta Procesja  Bożego Ciała przejdzie następującą trasą: wyjście z kościoła w prawo w kierunku ulicy Warszawskiej, ulicą Warszawską do Orla Białego, dalej ulicami Lelewela i Królowej Jadwigi do ul. Hallera, powrót do kościoła ul. Powstańców Warszawy i Aleją Krakowską.

Pierwszy Ołtarz przy budynku OSP w Piastowie przygotują Strażacy.

Drugi Ołtarz u zbiegu ul. Warszawskiej i Orła Białego przygotuje p. Stanisław Lewandowicz i mieszkańcy okolicznych domów.

Trzeci Ołtarz przy ul. Lelewela przygotują mieszkańcy ul. Lelewela i Królowej Jadwigi.

Czwarty Ołtarz przy kościele przygotuje pan Zdzisław Mikołajczyk z Sodalicją Mariańską. Bardzo prosimy Parafian z wymienionych ulic o współpracę i pomoc w przygotowaniu Ołtarzy, oraz o udekorowanie trasy tegorocznej procesji.

Dzieci komunijne zapraszamy do udziału w procesji w strojach liturgicznych, a dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy u udział w procesji osoby noszące chorągwie, feretrony i baldachim, ministrantów, lektorów i asystę kościelną.

Za udział w Procesji Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny.

Msze święte w Boże Ciało będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 – suma z procesją oraz Msza wieczorna o 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17:30.

Prosimy o przynoszenie do kościoła płatków kwiatów do wykorzystania w czasie procesji.

6.               

Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00 – będą śpiewane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie z recytowaną litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy asystę kościelną, ministrantów oraz dziewczynki sypiące kwiatki.

7.               

Intencje Mszy świętych na październik, listopad i grudzień będzie można zamawiać od najbliższego piątku, 17. czerwca w Kancelarii Parafialnej. Można też rezerwować Msze gregoriańskie (30 Mszy za jednego Zmarłego) na 2023 rok.

8.               

W ostatnim czasie została ukończona inwentaryzacja cmentarzy parafialnych. Na stronie internetowej Parafii jest umieszczona wyszukiwarka Zmarłych pochowanych na naszych cmentarzach. Po wyszukaniu Zmarłego widoczne jest aktualne zdjęcie grobu. Jeżeli w bazie danych brakuje jakichś informacji – pojawia się komunikat z prośbą o kontakt z Kancelarią Parafialną.

9.               

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy katolickim pogrzebem:

1.        + Jadwigę LASOCKĄ

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 

sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  1. Mateusz DRZEWOCIN, kawaler z naszej Parafii i Paulina Anna ŚMIETANKA, panna z Parafii Świętego Krzyża w Kozienicach – zapowiedź 2.

  2. Patryk MICHAŁOWSKI, kawaler i Marta Agnieszka FEDERCZYK, panna, oboje z naszej Parafii – zapowiedź 2.

  3. Artur KRÓL, kawaler i Grażyna RODZEWICZ, panna, oboje z naszej Parafii – zapow. 2.

  4. Michał GUZIK, kawaler i Anna KOŁODZIEJSKA, panna, oboje z naszej Parafii – zap. 1.

  5. Arkadiusz ZIELIŃSKI, kawaler i Marlena Katarzyna ORZEŁOWSKA, panna, oboje z naszej Parafii – zapowiedź 1.

  6. Jakub Adam WDOWIAK, kawaler i Anna Maria ŻOCHOWSKA, panna, oboje z naszej Parafii – zapowiedź 1.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian, aby założyli szczęśliwe chrześcijańskie Rodziny. Jeśli ktoś zna przeszkody między nimi – powinien powiadomić Kancelarię Parafialną.