Ogłoszenia parafialne: Niedziela, 10. września 2023 r.

  1. Niedziela Zwykła

10-09-2023 r.

1.     

Dziś w Markowej na Podkarpaciu odbywa się Beatyfikacja Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów i ich 7 dzieci, którzy zostali zamordowani przez Niemców w czasie II Wojny Światowej za ratowanie Żydów. Za przyczyną nowych Błogosławionych modlimy się o uświęcenie życia naszych rodzin, dobre wychowanie dzieci i o pokój na świecie.

2.     

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na cele inwestycyjne. Natomiast za tydzień taca będzie przeznaczona na utrzymanie Warszawskiego Seminarium Duchownego.

3.     

We wtorek 12. września Kościół obchodzi Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi ustanowione na pamiątkę Odsieczy Wiedeńskiej, w której w 1683 roku Polski Król Jan III Sobieski 340 lat temu uchronił Europę Zachodnią przed najazdem wojsk tureckich.

Jest to też druga rocznica Beatyfikacji Błogosławionego Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

4.     

We czwartek, 14. września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w piątek, 15. września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Z tej racji w piątek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. Modlitwy poprowadzi Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci.

5.     

Także w najbliższy piątek, 15. września po Mszy o 18.00 zapraszamy Różaniec i Apel Jasnogórski. Tradycja Apelu Jasnogórskiego 15. dnia każdego miesiąca upamiętnia zawierzenie Piastowa w opiekę Matki Bożej w czasie peregrynacji Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w 2014 roku.

6.     

Spotkanie organizacyjne dla Rodziców i dzieci klas 3., które będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii świętej będzie za tydzień w Niedzielę 17. września po Mszy o 11.30. Na to spotkanie należy przynieść wypełnioną Kartę Zgłoszeniową Dziecka Komunijnego. Karty zgłoszeniowe zostaną rozdane w szkole, a zgłoszenie dziecka odbywa się tylko osobiście w kościele. Niech przygotowanie do Sakramentów świętych będzie naprawdę spotkaniem z Panem Jezusem, a nie tylko wypełnieniem pięknego zwyczaju i tradycji.

7.     

Trwają zapisy Kandydatów do Bierzmowania – uczniów klas 8. i starszych jeszcze nie zapisanych na Bierzmowanie. Karty zgłoszeniowe są dostępne w Zakrystii. Spotkanie organizacyjne dla nowych Kandydatów do Bierzmowania i ich Rodziców będzie w Niedzielę, 1. października na Mszy o 18.00 oraz po niej.

8.     

Zachęcamy do czytania katolickich pism, dostępnych w parafialnym kiosku.

 

Katolickim pogrzebem pożegnaliśmy w minionym tygodniu:

1.      Śp. Władysława GRACZYKA

2.      Śp. Lecha SZYMAŃSKIEGO

3.      Śp. Barbarę SIEMIŃSKĄ

4.      Śp. Stanisława MICHALSKIEGO

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…