Ogłoszenia parafialne – Niedziela, 1 maja 2022 r.

III Niedziela Wielkanocna

01-05-2022 r.

1.                 

Przez cały maj zapraszamy na codzienne Nabożeństwa Majowe: w niedziele o 17.30, a w dni powszednie po Mszy wieczornej – około 18.30

2.                 

Różaniec w intencji przywrócenia pokoju na Ukrainie i o nawrócenie Rosji odmawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 17.30.

3.                 

W najbliższy wtorek, 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski i Narodowe Święto Konstytucji. Tego dnia Msze święte rano o godz. 7.00 i 8.00, dodatkowa Msza św. w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie o godz. 10.00 z udziałem Władz Samorządowych i Pocztów Sztandarowych.

Po Mszy w int. Ojczyzny około godz. 11.00 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 zapraszają na Prezentację słowno-muzyczną pt.: „Witaj majowa jutrzenko”.

Msza wieczorna 3 maja o 18.00, a po niej Nabożeństwo Majowe.

4.                 

W najbliższą środę, 4 maja o godz. 17.00 będą czytane Wypominki Całoroczne za Zmarłych połączone z modlitwą, a o 18.00 Msza święta za polecanych Zmarłych.

Środa to także dzień świętego Floriana – Patrona Strażaków. Na Mszy o godz. 18.00 będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla naszych Strażaków z OSP w Piastowie.

5.                 

W najbliższy czwartek o godz. 8.00 Msza św. w int. uświęcenia życia kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej Parafii.

6.                 

W piątek przypada Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba oraz Pierwszy Piątek miesiąca.

Spowiedź pierwszopiątkowa rano w czasie Mszy o 7.00 i o 8.00 oraz po południu od godz. 17.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00 oraz po Mszy wieczornej do godz. 20.00. W piątek przed południem kapłani odwiedzą w domach osoby starsze i chore z Komunią świętą i możliwością spowiedzi.

7.                 

W sobotę z racji I Soboty miesiąca o godz. 8.00 Msza Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej Nabożeństwo pierwszosobotnie.

8.                 

Za tydzień, 8 maja, przypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej.

9.                 

W przyszłą Niedzielę taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej Parafii.

10.            

Uroczystości Pierwszokomunijne odbędą się w tym roku w naszej Parafii 14 i 15 maja, natomiast Rocznica zeszłorocznej Pierwszej Komunii świętej będzie 29 maja.

11.            

Są jeszcze wolne miejsca na Rodzinne wakacje we Włoszech, w terminie 25 czerwca – 3 lipca. Zapraszamy do skorzystania z tej propozycji ciekawego spędzenia urlopu. Plan wyjazdu jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej Parafii. Więcej informacji i zapisy u ks. Pawła Zaręby.

12.            

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

 

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych:

1.          śp. Zenona MÓRAWSKIEGO

2.          śp. Marcina GAJEWSKIEGO

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

 

ZAPOWIEDZI – VERTE à

sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

  1. Aleksander ADAMCZYK, kawaler z naszej Parafii i Monika ŻUROMSKA, panna z Parafii św. Antoniego Padewskiego w Brzegach koło Jurgowa – zapowiedź 2.

  2. Paweł BORATYN, kawaler i Marzena NIEDZIAŁKO, panna – oboje z naszej Parafii – zapowiedź 2.

  3. Ignacio Martin de la Concha RENEDO, kawaler z Parafii Santa Maria del Pilar w Madrycie i Aleksandra Anna KOWALICKA – panna z naszej Parafii – zapowiedź 2.

  4. Sebastian DELURA, kawaler i Klaudia KOPER, panna – oboje z naszej Parafii – zapowiedź 1.

  5. Sebastian GOŚ, kawaler z naszej Parafii i Natalia LEWANDOWSKA, panna z Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Pruszkowie – zapowiedź 1.

  6. Patryk Nakielski, kawaler z Parafii Nawiedzenia NMP w Ostrołęce i Sandra Cecylia BENTKOWSKA, panna z naszej Parafii – zapowiedź 1.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian, aby założyli szczęśliwe chrześcijańskie Rodziny. Jeśli ktoś zna przeszkody między nimi – powinien powiadomić Kancelarię Parafialną.