Ogłoszenia parafialne – 14 lutego 2021 r.

VI Niedziela zwykła

14-02-2021

1.

Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na wkład własny Parafii w zaplanowaną inwestycję.

2.

Dziś o godz. 16.00 będzie dodatkowa Msza święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich Rodziców oraz spotkanie formacyjne.

3.

W środę, 17 lutego – Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego, który obowiązuje wszystkich katolików między 18 a 60 rokiem życia. W tym dniu nie spożywamy pokarmów mięsnych, oraz ograniczamy posiłki do jednego większego i dwóch mniejszych. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.

4.

W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: rano o godz. 8.30 – dla dorosłych, oraz po południu o 17.15 dla dzieci z rodzicami, natomiast wieczorną  Drogę Krzyżową o 18.30 poprowadzi parafialna schola młodzieżowa.

W najbliższy piątek po Drodze Krzyżowej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia – czyli Adorację Pana Jezusa z pięknymi śpiewami i medytacją Słowa Bożego.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

5.

Jednym z naszych postanowień na Wielki Post może być udział w nabożeństwach pasyjnych. Zachowajmy też trzeźwość i nie pijmy alkoholu oraz nie częstujmy nim innych osób.

6.

Od Wielkiego Postu rozpocznie się kurs przygotowania do Bierzmowania dla osób dorosłych pracujących, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu. Karty zgłoszeniowe są dostępne w Zakrystii. Zapisy tylko do Środy Popielcowej – 17 lutego.

7.

Trwają zapisy na wakacyjny wyjazd Młodzieżowo – Rodzinny do Medziugorie w terminie 26 czerwca – 3 lipca. Plan wyjazdu jest umieszczony na tablicy ogłoszeń. Więcej informacji i zapisy u ks. Pawła Zaręby.

8.

Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi zapraszają rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do przedszkola sióstr, na zebranie informacyjne w poniedziałek 1 marca bieżącego roku o godzinie 18:00. Zapisy dotyczą dzieci 3 i 4 letnich. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła

9.

W czasie zeszłotygodniowej zbiórki ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w pożarze mieszkań przy ul. Mazurskiej zebrano kwotę 5.842,10 zł. Za te środki w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej zostaną zakupione najpotrzebniejsze rzeczy dla poszkodowanych. Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie.

10.       Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy dostępnej w kiosku parafialnym.