Ogłoszenia Duszpasterskie XII NIEDZIELA ZWYKŁA 21-06-2020

1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedzielę o 17:30.


2. We wtorek Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, by godnie, z miłością i Bożym błogosławieństwem wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny a zmarłym wypraszajmy łaskę życia wiecznego.


3. W środę uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Tego dnia ksiądz prałat Jan obchodzi imieniny. Podczas wieczornej Mszy świętej będziemy modlić się w Jego intencji prosząc o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.


4. Zapraszamy na ostatni przed wakacjami wieczór uwielbienia, który wyjątkowo odbędzie się w czwartek (25 czerwca) po Mszy świętej wieczornej, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie z rozważaniami i śpiewem w duchu wynagrodzenia Panu Jezusowi i Matce Najświętszej za grzechy nasze i świata całego.


5. Pierwsza Komunia święta w naszej parafii dla uczniów Szkół Podstawowych nr 2 i nr 5 odbędzie się w sobotę i niedzielę 27 i 28 czerwca na Mszach świętych o godz. 10:00, 11:30 i 13:00. Dlatego bardzo prosimy, aby za tydzień w niedzielę wewnątrz kościoła pozostawić miejsce dla dzieci komunijnych, ich rodziców i członków rodziny. Osoby, które nie są związane z tą uroczystością prosimy o modlitwę na zewnątrz kościoła, albo o wybranie Mszy św. o godz. 7.00, 8.30 lub 18.00.


6. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin odbędzie się:
– w piątek 26 czerwca dla Szkoły Podstawowej nr 2 od g. 16:00 do 18:00, w kościele,
– w sobotę 27 czerwca dla Szkoły Podstawowej nr 5 od g. 16:00 do 18:00, w kościele.


7. Informujemy, iż w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w niedzielę o godzinie 13:00, a Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godzinie 19:00. W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian.


8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej
w naszym parafialnym kiosku.


W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. + Donalda KOWALSKIEGO,
2. + Tadeusza KRASNODĘBSKIEGO,
3. + Antoniego ŁUPKOWSKIEGO,
4. + Andrzeja PINDORA
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:
1. Łukasz Wojciech Cegliński, kawaler i Paulina Ziółkowska, panna – oboje z parafii tutejszej – zap. 2,
2. Paweł Józef Lenart, kawaler i Justyna Maria Bajerowska, panna – oboje z parafii tutejszej – zap. 2,
3. Radosław Arkadiusz Pykało, kawaler i Katarzyna Wołkońska, panna – oboje z parafii tutejszej – zap. 1.
Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi – proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.