Ogłoszenia Duszpasterskie XI NIEDZIELA ZWYKŁA 14-06-2020

1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, które przeznaczone są na inwestycje w naszej Parafii.


2. Trwając w dawnej oktawie Bożego Ciała – Nieszpory o Najświętszym Sakramencie z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesją wokół kościoła dzisiaj o godzinie 17:15 zaś w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy asystę kościelną, ministrantów oraz dziewczynki sypiące kwiatki. W czwartek na zakończenie oktawy odbędzie się błogosławieństwo wianków.


3. Jutro, 15 czerwca o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski. Pół godziny wcześniej będziemy wspólnie odmawiać różaniec w intencji naszych rodzin oraz o zakończenie epidemii w Polsce i na świecie.


4. W tym tygodniu w liturgii: w środę wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (tego dnia nie obowiązuje post), w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.


5. Pierwsza Komunia święta w naszej parafii dla uczniów Szkół Podstawowych nr 2 i nr 5 odbędzie się w sobotę i niedzielę 27 i 28 czerwca na Mszach świętych o godz. 10:00, 11:30 i 13:00. Dlatego bardzo prosimy, aby w ostatnią niedzielę czerwca wewnątrz kościoła pozostawić miejsce dla dzieci komunijnych, ich rodziców i członków rodziny. Osoby, które nie są związane z tą uroczystością prosimy o modlitwę na zewnątrz kościoła, albo o wybranie Mszy św. o godz. 7.00, 8.30 lub 18.00.


6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej
w naszym parafialnym kiosku.


W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. + Włodzimierza Kandybowicza
2. + Jerzego Burkackiego
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

1. Łukasz Wojciech Cegliński, kawaler i Paulina Ziółkowska, panna – oboje z parafii tutejszej – zap. 1,
2. Paweł Józef Lenart, kawaler i Justyna Maria Bajerowska, panna – oboje z parafii tutejszej – zap. 1.
Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi – proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.