Ogłoszenia Duszpasterskie V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7-04-2019

1. Dziś I niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00 i adoracja, którą zakończymy nabożeństwem Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.
2. O czwartku 11 kwietnia rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do soboty 13 kwietnia. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla dorosłych każdego dnia o 7:00, 8:30, 10:00, 18:00 i 19:00. Spowiedź każdego dnia rekolekcji. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi ks. prałat Jarosław Mrówczyński, z-ca sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski.
3. W piątek 12 kwietnia o godzinie 18:45 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Przejdziemy Al. Krakowską, Skargi, Siemiradzkiego, Matejki, Warszawską, Powstańców Warszawy i do Kościoła. Przynieśmy świece. Nie będzie w tym dniu Drogi Krzyżowej w kościele o godzinie 8:30 i 17:15. Również w tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 19:00
4. Za tydzień Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Siostry z Żywego Różańca przygotowują palmy, które będą do nabycia przy wejściu do Kościoła. Ofiary ze sprzedaży palm, będą przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
5. W sobotę przed Niedzielą Palmową 13 kwietnia, w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie w godzinach 11:00 – 15:00 odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. W programie koncert uwielbieniowy w wykonaniu zespołu Mocni w Duchu oraz Eucharystia. W spotkaniu tym weźmie udział głównie młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
6. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, dzieci zapisanych do chrztu na Wielkanoc i Niedzielę Bożego Miłosierdzia, odbędzie się w najbliższą środę 10 kwietnia o godzinie 19:00. Obecność obowiązkowa.
7. Comiesięczne, ostatnie już spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii, odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie 16:00.
8. Również w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszym kościele.
9. Przypominamy, że do najbliższej środy 10 kwietnia trwa akcja charytatywna „Dar dla bliźniego”, polegająca na zbiórce żywności. Każdy z nas może stać się ofiarodawcą świątecznej paczki wielkanocnej dla rodzin z naszej parafii, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Prosimy o składanie paczek do kosza wystawionego przed ołtarzem MB Nieustającej Pomocy.
10. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej
w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. Reginę Gajek
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…