Ogłoszenia Duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 24-11-2019

1. Dzisiejszą uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata kończymy rok liturgiczny w życiu Kościoła. Z tej racji po Mszy św. o 8:30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia rodzaju ludzkiego. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzień dzisiejszy to także święto patronalne Akcji Katolickiej. Polecajmy tą wspólnotę w naszej parafii szczególnej modlitwie.
2. Bóg zapłać za złożone ofiary, które są przeznaczone na wsparcie misji.
3. Dziś przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.00 będą czytane wypominki i odmawiany będzie różaniec za zmarłych polecanych we Mszy św. gregoriańskiej Żywego Różańca. Serdecznie wszystkich zapraszamy
4. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 11:30 odbędzie się promocja ministrantów na kolejne stopnie liturgicznej posługi.
5. Również dziś po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
6. Także dzisiaj ministranci i bielanki wraz z rodzicami organizują kiermasz, podczas którego można zakupić ciasto. Ofiary zebrane podczas kiermaszu będą przeznaczone na zimowy wyjazd oraz potrzeby związane z formacją grup w ciągu roku.
7. Parafia organizuje wyjazd autokarowy w dniu 28 listopada (czwartek) o godzinie 17:30 do katedry warszawskiej na Mszę św. o błogosławione owoce zbliżającej się beatyfikacji czcigodnego sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym duchowym przygotowaniu do beatyfikacji. Autokar będzie odjeżdżał z przed naszego kościoła. Zapisy w zakrystii
8. W ramach przygotowań naszej parafii do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego każdego 28 dnia miesiąca Msza św. o godzinie 18:00 będzie miała uroczystą oprawę poświęconą Prymasowi Tysiąclecia. W najbliższy czwartek zapraszamy wszystkich parafian na taką Mszę św.
9. W środę 27 listopada podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić w intencji śp. Ryszarda Kaczorowskiego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, honorowego obywatela naszego miasta w 100 rocznicę jego urodzin.
10. Za tydzień w niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 16:00 i adoracja którą zakończymy nabożeństwem eucharystycznym o godzinie 17:15.
11. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent. Czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani, między innymi przez udział we Mszy św. roratniej oraz rekolekcje Adwentowe.
12. Można już nabywać w kiosku parafialnym opłatki wigilijne. Ofiary składane z tej racji są przeznaczone na bieżące inwestycje w naszej parafii. Nie kupujmy opłatków w sklepach i supermarketach, gdyż są one nie poświęcone. Są również do nabycia świece Caritasu „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Dochód ze sprzedaży tych świec jest przeznaczony na kolonie letnie dzieci, które wyjeżdżają z Caritasem
13. 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny podczas Mszy św. o godzinie 13:00 zostaną wprowadzone do naszej świątyni relikwie błogosławionego Wilhelma Józefa Chaminade, założyciela Rodziny Marianistów. O relikwie dla naszej parafii poprosiła Sodalicja Mariańska. Uroczystościom będzie przewodniczył przełożony generalny Towarzystwa Maryi ojciec Andre Fetis, który przybędzie z Rzymu. Aby przygotować nas do tej uroczystości, za tydzień 1 grudnia ojciec Emilio podczas wszystkich Mszy św. będzie głosił homilię, a po Mszach św. będzie można nabyć książki o bł. Chaminade i jego duchowości.
14. W tym tygodniu w liturgii: w sobotę święto św. Andrzeja Apostoła
15. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. śp. Jana Walczaka
2. śp. Piotra Kudlaka
3. śp. Mariannę Kowalczyk
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..