Ogłoszenia Duszpasterskie NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 07-06-2020

1. Dziś I Niedziela miesiąca, uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00 i adoracja którą zakończymy nabożeństwem eucharystycznym i czerwcowym z procesją wokół kościoła o godz. 17:15. Z dniem dzisiejszym kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.


2. Nabożeństwa czerwcowe, są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedzielę o 17:30


3. W czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Tegoroczna procesja odbędzie się do czterech stacji wokół kościoła. Uczestnicy procesji zobowiązani są do zasłonięcia nosa i ust oraz zachowania dystansu. Za pobożny w niej udział możemy uzyskać odpust zupełny. Msze św. w naszej świątyni o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 – suma z procesją oraz o 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17:30. Do udziału w procesji zapraszamy całą asystę procesyjną.


4. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00 –śpiewane będą Nieszpory o Najświętszym Sakramencie z recytowaną litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy asystę kościelną oraz dziewczynki sypiące kwiatki.


5. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na inwestycje w naszym kościele.


6. W tym tygodniu w liturgii: W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi, królowej, we wtorek święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego, w sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.


7. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej
w naszym parafialnym kiosku.


W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. + Tadeusza Bykowskiego,
2. + Janinę Maciążek
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…