Ogłoszenia Duszpasterskie NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 16-06-2019

1. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Biskupa Rafała Markowskiego, który dokona wizytacji kanonicznej. O godzinie 9:50 powitamy go w drzwiach świątyni, bardzo prosimy aby przyjść na tę Mszę Św. o 9:45. Ks. Biskup będzie uczestniczył we Mszach św. o godzinie 10:00, 11:30 i 13:00, podczas której udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. W czasie każdej Mszy św. będą składane sprawozdania z działalności wszystkich grup i wspólnot w naszej parafii. Po południu ks. Biskup spotka się z Radą Parafialną
2. Również dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
3. W środę 19 czerwca zakończenie roku szkolnego 2018/2019. O godzinie 9:00 uroczysta Msza Św. dla Szkoły Podstawowej nr 5 i nr 2, którą odprawi ks. biskup Rafał Markowski w ramach drugiego dnia wizytacji kanonicznej w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na tą Mszę Św. dzieci, młodzież, nauczycieli, rodziców oraz poczty sztandarowe.
4. W czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem naszej wiary. Udekorujmy nasze domy i mieszkania, przyozdabiając okna i balkony a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mógł je opromienić swoim błogosławieństwem. Prosimy szczególnie mieszkańców ulic gdzie będzie tegoroczna procesja o udekorowanie swoich domów. Msze św. w naszej świątyni o 7.00, 8.30, 10.00 – suma i o 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17:30. Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami Al. Krakowską, Kujawską, Hallera i Warszawską.
Pierwszy ołtarz będzie na rogu Al. Krakowskiej i Pomorskiej prosimy by mieszkańcy tych ulic przygotowali ten ołtarz.
Drugi ołtarz będzie na rodu ulicy Kujawskiej i Hallera prosimy by mieszkańcy tych ulic przygotowali ten ołtarz.
Trzeci ołtarz będzie na rogu ulic Stanisława Kostki i Hallera. Ołtarz przygotuje Pan Mikołajczyk i Sodalicja Mariańska.
Czwarty ołtarz przygotują strażacy przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej.
Do udziału w procesji zapraszamy dzieci komunijne, bielanki, ministrantów, młodzież oraz całą asystę procesyjną.
5. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00 –Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę kościelną oraz dziewczynki sypiące kwiatki. Postarajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tych nabożeństwach.
6. Z racji oktawy Bożego Ciała w piątek nie obowiązuje post.
7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy. W poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego – zakonnika, w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonazgi – zakonnika.
8. Przypominamy, iż nabożeństwa czerwcowe, są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedzielę o 17:30
9. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 lipca. Wyjazd o godz. 6 rano sprzed naszego kościoła. Zapisy w kiosku parafialnym.
10. W piątek 21 czerwca po nabożeństwie czerwcowym i nieszporach z procesją zapraszamy na wieczór uwielbienia.
11. Serdeczne Bóg zapłać osobom zaangażowanym w organizację festynu parafialnego a także wszystkim tym, którzy podczas festynu wsparli swoją ofiarą duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii.
12. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. śp. Dariusza Kalinowskiego
2. śp. Mieczysławę Lewandowską
3. śp. Waldemara Adamczyka
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…