Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 26 lipca

17 Niedziela Zwykła

26-07-2020

1 Bóg zapłać za ofiary złożone na tace, przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
2 Dziś z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona podróżujących, na zakończenie każdej Mszy św. będzie odmówiona modlitwa za kierujących pojazdami i podróżujących. Po Mszach św. przed kościołem będziemy święcić pojazdy.
3 W tym tygodniu rozpoczyna się sierpień – miesiąc tradycyjnych pielgrzymek na Jasną Górę. W tym roku z powodu epidemii pielgrzymki przybiorą formę duchową, a tylko nieliczni reprezentanci będą pielgrzymować osobiście. Włączamy się wszyscy w modlitwę za naszą Ojczyznę z okazji przypadających w sierpniu rocznic rocznic narodowych, oraz modlimy się o trzeźwość Narodu i zachęcamy do osobistych postanowień o abstynencji od alkoholu.
4 W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek św. Szarbela Makhloufa, kapłana, w środę św. Martę, w piątek św. Ignacego Loyolę – kapłana, w sobotę św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora kościoła.
5 W sobotę 1 sierpnia, w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego o godz. 17.00 – w godzinie „W” będą biły dzwony. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o żyjących i zmarłych uczestnikach Powstania.
6 Jest to I Sobota Miesiąca. Nabożeństwo pierwszo sobotnie po mszy św. o godzinie 8:00.
7 Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:00 i adoracja którą zakończymy nabożeństwem eucharystycznym i procesją wokół kościoła o godzinie 18:15.
8 Również w Niedzielę, 2.08, będziemy mogli uzyskać odpust Porcjunkuli pod warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Modlitwy Pańskiej i wyznania wiary, przyjęcie Komunii św., modlitwa wg intencji Ojca Świętego – wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
9 W czasie  urlopów i wyjazdów wakacyjnych pamiętajmy o udziale w coniedzielnej Mszy św., modlitwie, o swojej godności Dziecka Bożego. Wchodząc do kościołów, czy sanktuariów na modlitwę lub zwiedzanie zachowajmy godny strój wyrażający szacunek dla miejsc świętych.
10 Przypominamy, że do końca sierpnia nie ma Mszy św. w niedzielę o godzinie 13:00, a Msza św. wieczorna jest odprawiana o godzinie 19:00. W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian
11 Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, dostępnej w parafialnym kiosku.
  W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskich pogrzebem:

1. śp. Krystynę Górzyńską

2. śp. Jadwigę Dmoch

3. śp. Krzysztofa Markuszewskiego

  sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

1.  Tomasz Klimiuk, kawaler z par. tut. i Alicja Smolaga, panna z pararii św. Michała Archanioła w Piastowie – zapowiedź I

2.  Piotr Harasim, kawaler z parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie i Milena Anna Sokołowska, panna z Parafii tutejszej

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi – proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.