Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela, 19 lipca 2020 r.

1 W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę 22 lipca Święto św. Marii Magdaleny – patronki pokutujących grzeszników; w czwartek Święto św. Brygidy – Zakonnicy, w piątek wspomnienie św. Kingi, Dziewicy; w sobotę Święto św. Jakuba Apostoła
2 W sobotę 25 lipca w liturgii wspominamy również św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.  W związku z tym w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie odmówiona modlitwa na poświęcenie pojazdów oraz w intencji kierujących pojazdami i podróżujących, a następnie będą święcone pojazdy.

Zachęcamy do poświęcenia zarówno samochodów, jak też rowerów, a dzieci – hulajnóg.

3 Za tydzień ofiary składane na tace będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
4 Trwa czas urlopów i wyjazdów wakacyjnych. W czasie odpoczynku pamiętajmy o udziale w coniedzielnej Mszy św., modlitwie, o swojej godności Dziecka Bożego.

Wchodząc do kościołów, czy sanktuariów na modlitwę lub zwiedzanie zachowajmy godny strój wyrażający szacunek dla miejsc świętych, tzn. długie spodnie lub spódnica, zakryte ramiona i dekolt.

5 Przypominamy, że do końca sierpnia nie ma Mszy św. w niedzielę o godzinie 13:00, a Msza św. wieczorna jest odprawiana o godzinie 19:00. W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian
6 Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, dostępnej w parafialnym kiosku.
   

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

1.     śp.  Zdzisławę Łajszczyk

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…