Ogłoszenia Duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKANOCY 12-05-2019

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na inwestycje w naszym kościele.
2. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele aby nigdy nie zabrakło pracowników na Bożej roli. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tace będą przeznaczone na nasze Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.
3. We wtorek święto św. Macieja Apostoła.
4. W środę 15 maja zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski, który odbędzie się w naszej świątyni o godzinie 21:00. Pół godziny wcześniej będzie odmawiany różaniec.
5. Również w środę o godzinie 19:00 zapraszamy do kaplicy na spotkanie rodziców dzieci obchodzących w tym roku rocznicę I Komunii św. Jednocześnie informujemy, że rocznica I Komunii św. będzie w tym roku w naszej parafii w niedzielę 26 maja o godzinie 10:00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców będzie w sobotę 25 maja o godzinie 9:00.
6. W czwartek 16 maja przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii Warszawskiej. Główne obchody będą miały miejsce w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie na ulicy Rakowieckiej. Uroczysta msza św. zostanie odprawiona w sanktuarium tego dnia o godzinie 18:00 pod patronatem jego eminencji Kazimierza Kardynała Nycza.
7. W najbliższy piątek po nabożeństwie majowym serdecznie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z rozważaniami i śpiewem.
8. W przyszłą niedzielę I Komunia św. dzieci z naszej parafii. Podczas Mszy św. o godzinie 10:00. Bardzo prosimy aby na te Msze św. przyszły tylko dzieci komunijne wraz z rodzicami. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i rodzin w sobotę 18 maja o godzinie 9:00.
9. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17 – 19 maja bieżącego roku. To dobry czas, aby w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej Warszawskiego Seminarium Duchownego. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej około 18:45 zapraszamy mieszkańców Piastowa na koncert pod patronatem Starostwa Pruszkowskiego w hołdzie Stanisławowi Moniuszce w 200 rocznicę urodzin. Koncert zorganizowany jest przez fundację im. Bogny Sokorskiej.
11. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. śp. Teresę Lipińską
2. śp. Cecylię Słupek
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…