Ogłoszenia Duszpasterskie III NIEDZIELA WIELKANOCY 05-05-2019

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 16:00 i adoracja którą zakończymy nabożeństwem eucharystycznym połączonym z nabożeństwem majowym i procesją wokół kościoła o godzinie 17:15.
2. Dziś trzecia Niedziela Wielkanocna, nadal wypełnia nas radość płynąca z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Dzięki niej stajemy się wolni od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – Komunii.
3. Przypominamy, że nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym kościele w niedziele o godz. 17.30, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Postarajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tych nabożeństwach, na które serdecznie zapraszamy.
4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
5. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na inwestycje w naszym kościele.
6. W przyszłą IV Niedzielę Wielkanocną 12 maja obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele aby nigdy nie zabrakło pracowników na Bożej roli.
7. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych:
1. śp. Janinę Hawryluk
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…