Ogłoszenia Duszpasterskie XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 05-07-2020

 1. Dziś I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 17:00 do 18:15, którą zakończymy nabożeństwem eucharystycznym i procesją wokół kościoła.
 2. Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszym kościele.
 3. Rozpoczęliśmy wakacje. Odpoczywając pamiętajmy w czasie wolnym i podczas urlopów o niedzielnej Mszy św., modlitwie, o swojej godności Dziecka Bożego. Wchodzących do świątyni obowiązuje godny strój czyli długie spodnie lub spódnica, zakryte ramiona i dekolt.
 4. Przypominamy, iż w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w niedzielę o godzinie 13:00, a Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godzinie 19:00. W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian.
 5. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, w środę św. Jana z Dukli, kapłana, w sobotę święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy.
 6. Od środy 15 lipca w kancelarii parafialnej będzie można zamówić intencje mszalne na IV kwartał, czyli miesiące: październik, listopad i grudzień.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej
  w naszym parafialnym kiosku.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
  1. + Stanisławę KOCIELSKĄ,
  2. + Ryszarda ICIŃSKIEGO,
  3. + Krystynę JOHN
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

 

 1. Radosław Arkadiusz Pykało, kawaler i Katarzyna Wołkońska, panna – oboje z parafii tutejszej – zap. 2,
 2. Dominik Sobów, kawaler i Klaudia Zuzanna Nerlo, panna – oboje z par. Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie – zap. 2,
 3. Marcin Szulc, kawaler z par. św. Maksymiliana Kolbego w Warszawie i Patrycja Marta Sobieraj, panna z par. tut. – zap. 2,
 4. Piotr Ireneusz Raczyński, kawaler i Gabriela Żaneta Kutryn, panna – oboje z par. tut. – zap. 2,
 5. Tomasz Wilk, kawaler z par. tut. i Żaneta Anna Walas, panna z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Polskowoli – zap. 1,
 6. Tomasz Andrzej Bąkowski, kawaler i Anna Natalia Gellert, panna – oboje z par. tut. – zap. 1,
 7. Mateusz Pietkiewicz, kawaler z par. tut. i Marta Przygoda, panna z par. Wniebowzięcia NMP w Michałowicach – zap. 1,
 8. Paweł Kacprowicz, kawaler z par. tut. i Paulina Agnieszka Piórkowska, panna z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Warszawie – zap. 1,
 9. Michał Kacper Podgórski, kawaler z par. św. Michała Archanioła w Piastowie i Maria Katarzyna Wiśnioch, panna z par. Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie – zap. 1.

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi – proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.