Ogłoszenia Duszpasterskie II NIEDZIELA WIELKANOCY 28-04-2019

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, potrafi kochać i przebaczać. Napełnieni paschalną radością mamy teraz głosić i uobecniać Boże Miłosierdzie objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzechy świata, prawdziwie zmartwychwstał i jest żywy pośród nas w Eucharystii. Na zakończenie Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, wypraszając potrzebne łaski dla nas i całego świata.
2. W poniedziałek 29 kwietnia obchodzony jest dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej. Pomódlmy się za tych, którzy zginęli w niemieckich obozach koncentracyjnych.
3. We wtorek uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski
4. W środę rozpoczyna się miesiąc maj, nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym kościele w niedziele o godz. 17.30, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Postarajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tych nabożeństwach, na które serdecznie zapraszamy. Zadbajmy również o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i przydrożnych kapliczkach.
5. Również w środę o godz. 17.00 nabożeństwo wypominkowe podczas którego będą czytane wypominki roczne, połączone z modlitwą, a następnie Msza św. za naszych zmarłych, poleconych w wypominkach.
6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Módlmy się o nowe i święte powołania kapłańskie, również z naszej parafii.
7. W piątek, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski oraz 228. rocznica uchwalenia Konstytucji. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. poczty sztandarowe ze szkół oraz instytucji z terenu naszej parafii. W tym dniu nabożeństwo majowe o godz.17.30.
W związku z tą uroczystością w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
8. Odwiedziny chorych i starszych z Komunią Św. będą w sobotę 4 maja przed południem.
9. Najbliższa sobota to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie.
10. Za tydzień w niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 16:00 i adoracja którą zakończymy nabożeństwem eucharystycznym i procesją wokół kościoła o godzinie 17:15.
11. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych:
1. śp. Stefana Grzelaka
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…