Ogłoszenia Duszpasterskie XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28-06-2020


1. Dzisiaj I Komunia święta w naszej parafii dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 na Mszach świętych o godz. 10:00, 11:30 i 13:00. Dlatego bardzo prosimy, aby w czasie tych Mszy świętych wewnątrz kościoła pozostawić miejsce dla dzieci komunijnych, ich rodziców i członków rodziny. Osoby, które nie są związane z tą uroczystością prosimy o modlitwę na zewnątrz kościoła, lub pozostałych Mszach świętych.


2. Jutro uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny jeśli posługujemy się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Św. lub Biskupa. Dzisiaj o godz. 18:00 w wigilię tej uroczystości zostanie odprawiona Msza święta dziękczynno-błagalna za solenizantów ks. Pawła i ks. Piotra.


3. W środę 1 lipca mija 92 lata od erygowania uroczystym dekretem naszej Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie przez Ks. Kardynała Aleksandra Kakowskiego Metropolitę Warszawskiego Prymasa Królestwa Polskiego. Dziękujmy Panu Bogu i Naszej Patronce M.B. Częstochowskiej za Naszą Parafię, Księży posługujących w niej- proboszczów, wikariuszy, rezydentów oraz za dobroczyńców i wszystkich parafian.4. W środę o godz. 17.00 nabożeństwo wypominkowe podczas którego będą czytane wypominki roczne połączone z modlitwą, a następnie Msza św. za naszych zmarłych, poleconych w wypominkach.


5. W czwartek przypada I Czwartek miesiąca. Módlmy się w tym dniu o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.


6. W tym tygodniu I Piątek miesiąca. Spowiedź przed południem podczas każdej Mszy św., a po południu od 17.30. Przed południem ksiądz Marcin uda się z komunią świętą do osób chorych i starszych. Zapraszamy tego dnia na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do Mszy św. wieczornej oraz będzie trwała przez godzinę po Mszy św. wieczornej. Ks. Paweł swoich podopiecznych odwiedzi 10 lipca (II piątek miesiąca).


7. W sobotę I Sobota Miesiąca. Nabożeństwo pierwszo sobotnie po mszy św. o godzinie 8:00.


8. Za tydzień I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 17:00 do 18:15, którą zakończymy nabożeństwem eucharystycznym i procesją wokół kościoła.


9. W piątek święto św. Tomasza Apostoła.


10. Przypominamy, iż w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w niedzielę o godzinie 13:00, a Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godzinie 19:00. W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian.


11. W związku ze zmianami personalnymi księży w Archidiecezji Warszawskiej, decyzją ks. Kazimierza Kardynała Nycza, ks. Marcin Ziajkowicz, zostaje przeniesiony do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. W jego miejsce do naszej parafii zostaje skierowany ks. Paweł Sokołowski, dotychczasowy wikariusz par. św. Wojciecha w Warszawie. Księża rozpoczną pracę w nowych miejscach pod koniec sierpnia. Pożegnanie ks. Marcina będzie w niedzielę 23 sierpnia, zaś powitanie ks. Pawła Sokołowskiego w dniu odpustu parafialnego 26 sierpnia.
Decyzją ks. arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego, ks. Piotr Wasilewski, dotychczasowy rezydent w naszej parafii, z dniem 1 lipca zostaje przeniesiony do parafii Zesłania Ducha Świętego przy ul. Broniewskiego w Warszawie. Ks. Piotrowi dziękujemy za roczną posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej parafii.


12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej
w naszym parafialnym kiosku.


W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. + Ryszarda SĘKA,
2. + Danutę WIATRAK,
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:
1. Radosław Arkadiusz Pykało, kawaler i Katarzyna Wołkońska, panna – oboje z parafii tutejszej – zap. 1,
2. Dominik Sobów, kawaler i Klaudia Zuzanna Nerlo, panna – oboje z par. Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie – zap. 1,
3. Marcin Szulc, kawaler z par. św. Maksymiliana Kolbego w Warszawie i Patrycja Marta Sobieraj, panna z par. tut. – zap. 1,
4. Piotr Ireneusz Raczyński, kawaler i Gabriela Żaneta Kutryn, panna – oboje z par. tut. – zap. 1.
Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi – proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.