Ogłoszenia Duszpasterskie 30 NIEDZIELA ZWYKŁA 27-10-2019

1. Bóg zapłać za złożone ofiary, które są przeznaczone na inwestycje w naszym kościele.
2. W najbliższy piątek 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy , że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. O godz. 11.00 odprawimy Msze święte poprzedzone procesją z wypominkami do krzyża jednocześnie na cmentarzu w Żbikowie i w Gołąbkach.
3. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post.
4. Tak jak w minionym roku raz w miesiącu, w I środę, przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.00, będzie nabożeństwo wypominkowe, podczas którego będą czytane wypominki roczne połączone z modlitwą, a następnie Msza św. za naszych zmarłych poleconych w wypominkach. Najbliższe takie nabożeństwo wypominkowe i Msza św. będzie w środę, 6 listopada o godz. 17.00
5. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. O godz. 9.00 w kościele będzie Msza św. za zmarłych z naszej parafii w ciągu ostatniego roku a po niej procesja za zmarłych. Na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie tych, którzy od ostatnich Wszystkich Świętych pożegnali kogoś bliskiego.
6. Od Zaduszek do 8 listopada włącznie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Należy przy tym spełnić pozostałe warunki uzyskania odpustu.
7. Przez cały listopad przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.15 będą czytane wypominki i odmawiany będzie różaniec za zmarłych polecanych we Mszy św. gregoriańskiej Żywego Różańca. Serdecznie wszystkich zapraszamy
8. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej i zakrystii. W dniu Wszystkich Świętych na cmentarzach. Zachęcamy do polecania naszych zmarłych w wypominkach.
9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godziny 16:00. Zakończenie adoracji o godzinie 17.15 będzie połączone z nabożeństwem różańcowym za zmarłych.
10. Ministranci i młodzież zapraszają do udziału w kiermaszu zniczy, z którego całkowity dochód jest przeznaczony na formację grup młodzieżowych oraz na dofinansowanie wyjazdu zimowego od 9 do 15 lutego przyszłego roku. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd, więcej informacji u księdza Pawła.
11. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi bardzo dziękują wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w loterii misyjnej w zeszłą niedzielę, za serca otwarte i hojne dla misji.
Z ofiar zebranych podczas loterii uzyskano kwotę 6097 zł. Pieniądze zostaną przekazane siostrze Anicie, która prowadzi przedszkole w ubogiej chrześcijańskiej wiosce w Egipcie. Serdeczne Bóg zapłać.
12. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, w piątek uroczystość wszystkich świętych, w sobotę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.
13. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. śp. Piotra Śliza
2. śp. Aleksandrę Dawydzik
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…