Ogłoszenia Duszpasterskie 31 NIEDZIELA ZWYKŁA 03-11-2019

1 Dziś z racji I niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja od godziny 16:00. Zakończenie Adoracji o godzinie 17:00 różańcem za zmarłych z Kół Żywego Różańca.
2 Do 8 listopada włącznie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Należy przy tym spełnić pozostałe warunki uzyskania odpustu.
3 Przez cały listopad przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.00 będą czytane wypominki i odmawiany będzie różaniec za zmarłych polecanych we Mszy św. gregoriańskiej Żywego Różańca. Serdecznie wszystkich zapraszamy
4 Na wypominki roczne przyjmujemy w kancelarii parafialnej i zakrystii. Zachęcamy do polecania naszych zmarłych w wypominkach rocznych.
5 W środę o godzinie 17:00 nabożeństwo wypominkowe podczas którego będą czytane wypominki roczne,  następnie odprawiona będzie Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach.
6 W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza biskupa, w sobotę święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
7 W tym tygodniu przypada I czwartek. Módlmy w sposób szczególny za wszystkich kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej parafii.
8 W piątek 8 listopada po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia – Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z rozważaniami i wspólnym śpiewem.
9 Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na inwestycje w naszym kościele.
10 Za tydzień o godz. 16 Msza święta dla dzieci i rodziców, którzy przygotowują się do I Komunii św. Po niej spotkanie formacyjne. Z tej racji nabożeństwo różańcowe za zmarłych z Kół Żywego Różańca w tym dniu odbędzie się po Mszy świętej wieczornej.
11 11 listopada tj. poniedziałek o godzinie 10:00 uroczysta Msza św. w naszym Kościele w intencji Ojczyzny, na którą serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe szkół i instytucji z terenu naszej parafii oraz wszystkich parafian. Jak co roku przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury po Mszy św. odbędzie się koncert z wykonaniem pieśni patriotycznych.
12 Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.  W kiosku są również do nabycia świece Niepodległości, które są formą cegiełki na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej.