Ogłoszenia Duszpasterskie 28 NIEDZIELA ZWYKŁA 13-10-2019

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 19. Dzień Papieski pod hasłem „Wstańmy Chodźmy”. Z tej racji po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na realizację celów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
2. Także dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
3. Na modlitwę różańcową zapraszamy od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej wieczornej a w niedzielę o godz. 17:15. Dzieci w szczególny sposób zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w czwartki o godzinie 17:15. Podobnie jak w roku ubiegłym prosimy o przygotowanie krótkich rozważań i poprowadzenie różańca pod przewodnictwem kapłana poszczególne grupy i wspólnoty.
4. Za tydzień będziemy przeżywać niedzielę misyjną. Podczas wszystkich Mszy św. siostra Bożena Noga z Brazylii będzie mówiła na temat pracy misjonarzy. Zaś po Mszy św. o godzinie 10:00 i 11:30 będzie loteria przygotowana przez dzieci z przedszkola sióstr Franciszkanek. Fundusze z tej loterii będą przeznaczone na dzieci z przedszkola prowadzonego przez Siostry Franciszkanki w Egipcie.
5. Również przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Piastowie, zaprezentują Apel Papieski, z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski
6. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Teresy z Avilla, dziewicy i doktora Kościoła; w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w piątek święto św. Łukasza Apostoła i Ewangelisty patrona służby zdrowia; w sobotę wspomnienie błogosławionego Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.
7. We wtorek serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na Apel Jasnogórski w naszym kościele o godz. 21.00. Pół godziny przed Apelem będzie odmawiany Różaniec. Modlitwę tą poprowadzą Siostry Franciszkanki.
8. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej i zakrystii.
9. W dniu Wszystkich Świętych o godzinie 11:00 będą odprawiane Msze św. poprzedzone procesją z wypominkami, jednocześnie na cmentarzu na Żbikowie i Gołąbkach.
10. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. śp. Sylwestra Dobrodzieja
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…