Ogłoszenia Duszpasterskie 27 NIEDZIELA ZWYKŁA 06-10-2019

1. Dziś I Niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 16:00. Procesja wokół kościoła i nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem o godz. 17:00.
2. Dziś po Mszy Św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z ks. Pawłem i animatorami w kościele.
3. Na modlitwę różańcową zapraszamy od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej wieczornej a w niedzielę o godz. 17:15. Dzieci w szczególny sposób zapraszamy na nabożeństwo różańcowe we czwartki o godzinie 17:15. Podobnie jak w roku ubiegłym prosimy o przygotowanie krótkich rozważań i poprowadzenie różańca pod przewodnictwem kapłana poszczególne grupy i wspólnoty.
4. Jutro wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na szczególnie uroczysty różaniec rodziców w intencji dzieci oraz o uświęcenie naszych rodzin. Odmówimy wszystkie cztery części różańca. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
5. Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 19. Dzień Papieski. Z tej racji po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na realizację celów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W związku z powyższym taca na cele inwestycyjne w naszej parafii będzie wyjątkowo w czwartą niedzielę miesiąca.
7. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd młodzieżowy do Zakopanego w pierwszym tygodniu ferii zimowych w terminie od 9 do 15 lutego. Przewidywany koszt około 1200 zł. Zapisy i więcej informacji u ks. Pawła.
8. Jest już dostępna książka intencji Mszy Św. na pierwszy kwartał 2020 roku. Intencje są przyjmowane w kancelarii oraz zakrystii. Można również zamawiać Msze Św. Gregoriańskie.
9. Zapraszamy na comiesięczne adoracje, podczas których będziemy trwać na modlitwie w ciszy, słuchać Słowa Bożego oraz włączać się we wspólny śpiew pieśni na uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Pierwsza z nich już w ten piątek rozpocznie się po mszy świętej wieczornej nabożeństwem różańcowym.
10. W naszym kinie Baśń w dniach od 10 do 12 października o godzinie 19:00 będzie wyświetlany film „Tajemnica Ojca Pio”. Ceny biletów 12 i 16 zł. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia tego filmu.
11. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. śp. Hannę Tyszkiewicz
2. śp. Janusza Sakowskiego
3. śp. Stanisława Ruszczaka
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…