Ogłoszenia Duszpasterskie 26 NIEDZIELA ZWYKŁA 29-09-2019

1. Dziś po wszystkich Mszach Św. ministranci i bielanki z rodzicami zapraszają na kiermasz ciast domowych, a także na herbatę lub kawę. Zapraszamy wszystkich do udziału w kiermaszu z którego dochód przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdu zimowego oraz na potrzeby formacyjne grup młodzieżowych.
2. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc październik, w którym w szczególny sposób czcimy Matkę Bożą Różańcową. Na modlitwę różańcową zapraszamy od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej wieczornej a w niedzielę o godz. 17:15. Dzieci w szczególny sposób zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w czwartki o godzinie 17:15.
3. Podobnie jak w latach ubiegłych prosimy o przygotowanie krótkich rozważań i poprowadzenie różańca pod przewodnictwem kapłana poszczególne grupy i wspólnoty:
w niedzielę – Koła Żywego Różańca i Apostolstwo Dobrej Śmierci,
w poniedziałek – Liturgiczna Służba Ołtarza i Domowy Kościół,
we wtorki i czwartki – uczniowie Szkół Podstawowych,
w środę – Ruch Rodzin Nazaretańskich i Sodalicja Mariańska,
w piątki – kandydaci do bierzmowania,
w sobotę – Caritas i Akcja Katolicka.
4. W środę o godz. 17.00 nabożeństwo wypominkowe, podczas którego będą czytane wypominki roczne połączone z modlitwą, następnie będzie odprawiona Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W Czartek módlmy w sposób szczególny za wszystkich kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, również i z naszej parafii.
6. W piątek, spowiedź rano podczas każdej Mszy św. a po południu od 17.30. Przed południem kapłani udadzą się do chorych i starszych ze spowiedzią i Komunią Św. Adoracja Najśw. Sakramentu tego dnia od 17.00 do Mszy św. wieczornej oraz godzinę po Mszy św. wieczornej.
7. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.
8. Za tydzień I Niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu
i adoracja od godz. 16:00. Procesja wokół kościoła i nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem o godz. 17:00.
9. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; we wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w środę wspomnienie św. Aniołów Stróżów; w piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
10. Za tydzień 6 października będzie w naszej parafii ksiądz Zbigniew Lenart wędrowny katechista z Kazachstanu i Syberii, który na wszystkich Mszach Św. będzie głosił Słowo Boże. Zaś po Mszach Św. będzie zbierał ofiary przed kościołem.
11. Prosimy kandydatów do bierzmowania o odbieranie indeksów, po które należy zgłosić się do księdza Pawła w zakrystii.
12. Od dnia 2 października tj. środa będzie dostępna w kancelarii księga intencji mszalnych na pierwszy kwartał 2020 roku. Z powodu dużego zainteresowania intencjami Mszy św. w niedzielę aby umożliwić wszystkim chętnym zamówienie Mszy Św. wprowadzamy zwyczaj zamawiania kwartalnego. Przyjmujemy także zasadę, że jedna rodzina może zamówić 3 Msze niedzielne lub świąteczne o różnych godzinach, natomiast w dni powszednie bez ograniczeń. Nie ma możliwości rezerwowania Mszy Św. telefonicznie. Przy zamawianiu intencji przyjmowana jest także ofiara. Niektóre osoby zadają pytanie „ile kosztuje Msza Św.?”. Nam księżom nie wypada wyznaczać wysokości ofiar, natomiast zgodnie z normami Prawa Kodeksu Kanonicznego ofiara powinna być „odpowiednia i godziwa”, a każdy powinien o tym zdecydować we własnym sumieniu. Prosimy aby osoby chcące zamówić Mszę Św. Gregoriańską na I kwartał przyszłego roku, dokonały tego również od 2 października.
13. Organizujemy wyjazd młodzieżowy do Zakopanego w pierwszym tygodniu ferii zimowych w terminie od 9 do 15 lutego. Zapisy w zakrystii.
14. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. śp. Irenę Biskup
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…