Ogłoszenia Duszpasterskie 24 NIEDZIELA ZWYKŁA 15-09-2019

1. Dzisiaj wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza wszystkich parafian na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. Po adoracji Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci z racji wspomnienia NMP Bolesnej.
2. Także dzisiaj zapraszamy wszystkich Parafian na Apel Jasnogórski w naszym kościele o godz. 21.00. Pół godziny przed Apelem będzie odmawiany Różaniec.
3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa; we wtorek wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego biskupa; w środę święto św. Stanisława Kostki , zakonnika; w piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy; w sobotę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
4. W niedzielę 22 września po zakończeniu każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek przez wolontariuszy z Hospicjum Onkologicznego Św. Krzysztofa. Hospicjum w większości jest utrzymywane z pomocy społecznej i przez wolontariat. Prosimy o wsparcie tak zacnego celu i otwartość serc na pomoc umierającym na nowotwory.
5. Trwają zapisy kandydatów do bierzmowania urodzonych w latach 2005 i 2006 – uczniów klas VIII i starszych jeszcze nie bierzmowanych. Karty zgłoszeniowe są dostępne w zakrystii. Spotkanie organizacyjne będzie 22 września po Mszy Św. wieczornej. Po spotkaniu organizacyjnym nie będzie już możliwości zapisu.
6. Tworzymy od września Grupę Służby Liturgicznej Dorosłych Mężczyzn. Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza tych, którzy w dzieciństwie i młodości służyli przy Ołtarzu na spotkanie organizacyjne w ostatni piątek września, 27.09. po Mszy św. wieczornej.
7 Organizujemy wyjazd młodzieżowy do Zakopanego w pierwszym tygodniu ferii zimowych w terminie od 9 do 15 lutego. Zapisy w zakrystii.
8. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. śp. Łukasza Nazarewicza
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…