Ogłoszenia Duszpasterskie 22 NIEDZIELA ZWYKŁA 01-09-2019

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę które są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Warszawie.
2. Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W czasie każdej Mszy św. modlimy się za poległych w obronie ojczyzny na frontach II Wojny Światowej i w obozach kaźni oraz będziemy prosić Boga o pokój na świecie.
3. Także dzisiaj I Niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu
i adoracja od godz. 16.00. Nabożeństwo eucharystyczne i procesja wokół kościoła o godz. 17.15.
4. Od dzisiaj wracamy do porządku Mszy św. z przed wakacji.
5. Jutro 2 września rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 Msza św. dla szkoły podstawowej nr 2 o godzinie 9:00, zaś dla szkoły podstawowej nr 5 o godzinie 8:00. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli oraz poczty sztandarowe.
6. W środę o godz. 17.00 nabożeństwo wypominkowe podczas którego będą czytane wypominki roczne połączone z modlitwą, a następnie Msza św. za naszych zmarłych, poleconych w wypominkach.
7. W czwartek I czwartek miesiąca. Módlmy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej parafii.
8. W piątek przypada pierwszy Piątek miesiąca spowiedź będzie podczas Mszy św. porannych a po południu od 17.30. Przed południem kapłani udadzą się z Komunią św. do osób chorych i starszych. Zapraszamy tego dnia na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do Mszy św. wieczornej oraz będzie trwała przez godzinę po wieczornej Mszy św.
9. Najbliższa sobota to I Sobota miesiąca. po Mszy św. o godzinie 8:00 nabożeństwo pierwszosobotnie
10. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie dla Rodziców i dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Św.
11. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na inwestycje w naszym kościele.
12. Również za tydzień podczas Mszy świętych o godzinie 11:30 i 16:00 zostaną poświęcone przybory szkolne. Zapraszamy dzieci do przyniesienia tornistrów z przyborami szkolnymi.
13. W liturgii w tym tygodniu wspominamy we wtorek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
14. Organizujemy wspólny wyjazd autokarem na ogólnopolskie wydarzenie ewangelizacyjne „Polska pod Krzyżem” w sobotę 14 września na terenie Aeroklubu Kruszyn koło Włocławka. Wyjazd o godzinie 8:00, powrót wieczorem, około godziny 20:00. Koszt 70 zł obejmuje także ubezpieczenie i napoje. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy rodziny młodzież i wszystkich chętnych. Opis i szczegółowy program wydarzenia na stronie: www.polskapodkrzyzem.pl
15. Rozpoczynamy zapisy kandydatów do bierzmowania urodzonych w latach 2005 i 2006 – uczniów klas VIII i starszych jeszcze nie bierzmowanych. Karty zgłoszeniowe są dostępne w zakrystii. Spotkanie organizacyjne będzie 22 września.
16. Rozpoczynamy sezon formacyjny grup dziecięcych i młodzieżowych w naszej parafii. W sobotę 7 września na godzinę 15:00 zapraszamy rodziców dzieci i młodzież a także chętne osoby do włączenia się, w którąś z grup na grilla. Spotkanie zakończy się wieczorną Mszą Św.
17. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej księdza Piotra z diecezji Warmińskiej, który rozpocznie studia a w naszej parafii będzie rezydentem.
18. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.