Ogłoszenia Duszpasterskie 21 NIEDZIELA ZWYKŁA 25-08-2019

1. Kontynuujemy 40 – Godzinne nabożeństwo w naszej parafii .Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od 12:15 do 19:00.
2. Jutro 26 sierpnia odpust w naszej parafii. Msze św. z kazaniami o 7:00, 8:30, 10:00, 12:00 – Suma z Procesją Eucharystyczną, którą odprawi ks. Andrzej Parusiński, posługujący na Ukrainie serdecznie zapraszamy wszystkie zespoły parafialne, grupy modlitewne, stowarzyszenia oraz wszystkich Parafian. W tym dniu ks. Andrzej po wszystkich Mszach Św. będzie kwestował przed na rzecz sojej parafii, w której jest proboszczem.
Msza św. wieczorna o godzinie 18:00. Z racji odpustu możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., wyznanie wiary, modlitwa wg intencji Ojca Św. przy tym wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. W tym dniu również obchodzimy 11. rocznicę konsekracji naszego kościoła.
3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy. We wtorek wspomnienie św. Moniki, w środę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
4. Za tydzień przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W czasie każdej Mszy św. będziemy modlić się za poległych w obronie ojczyzny na frontach II Wojny Światowej i w obozach kaźni oraz będziemy prosić Boga o pokój na świecie.
5. Od przyszłej niedzieli wracamy do porządku Mszy św z przed wakacji.
6. Za tydzień I Niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu
i adoracja od godz. 16.00. Procesja wokół kościoła i nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.15.
7. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne
w Warszawie.
8. 2 września w poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 Msza św. dla szkoły podstawowej nr 2 o godzinie 9:00, zaś dla szkoły podstawowej nr 5 o godzinie 8:00. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli oraz poczty sztandarowe.
9. Zapraszamy rodziny, młodzież i wszystkich chętnych do udziału w ogólnopolskim wydarzeniu ewangelizacyjnym „Polska pod Krzyżem” zaplanowanym na sobotę 14 września na lotnisku w okolicach Włocławka. Organizujemy wspólny wyjazd autokarem pod opieką duchową ks. Pawła. Zapisy w zakrystii. Koszt 70 zł.
10. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. śp. Krystynę Wrześniwską
2. śp. Stanisława Kuryłowicza
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…