Ogłoszenia Duszpasterskie 20 NIEDZIELA ZWYKŁA 18-08-2019

1. Od piątku rozpoczynamy 40 – Godzinne nabożeństwo w naszej parafii, które zakończy się w poniedziałek 26 sierpnia, odpustem parafialnym ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 9.30 do 18.00 w kościele, w sobotę w kaplicy w tych samych godzinach, zaś w niedzielę od 12:15 do 19:00 w kościele. Msze św. z naukami każdego dnia o 7.00, 8.30 i 18.00. Tegoroczne nabożeństwo poprowadzi i sumę odpustową odprawi ks. Andrzej Parusiński posługujący na Ukrainie. Zachęcamy do licznego udziału i osobistej adoracji Jezusa Eucharystycznego.
2. W poniedziałek 26 sierpnia odpust w naszej parafii. Msze św. z kazaniami o 7:00, 8:30, 10:00, 12:00 – Suma z Procesją Eucharystyczną, na którą serdecznie zapraszamy wszystkie zespoły parafialne, grupy modlitewne, stowarzyszenia oraz wszystkich Parafian. Msza św. wieczorna o godzinie 18:00. Z racji odpustu możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., wyznanie wiary, modlitwa wg intencji Ojca Św. przy tym wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. W tym dniu również obchodzimy 11. rocznicę konsekracji naszego kościoła.
3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy. We wtorek św. Bernarda opata i doktora Kościoła, w środę wspomnienie św. Piusa X papieża, w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, a w sobotę święto św. Bartłomieja Apostoła.
4. Trwa okres wyjazdów wakacyjnych. Odpoczywając po wytężonej nauce bądź pracy pamiętajmy w czasie wakacji i urlopów o niedzielnej Mszy św., modlitwie, o swojej godności Dziecka Bożego. Przypominamy o godnym stroju obowiązującym wchodzących do świątyni. Godny strój to długie spodnie lub spódnica, zakryte ramiona i dekolt.
5. Zapraszamy rodziny, młodzież i wszystkich chętnych do udziału w ogólnopolskim wydarzeniu ewangelizacyjnym „Polska pod Krzyżem” zaplanowanym na sobotę 14 września na lotnisku w okolicach Włocławka. Organizujemy wspólny wyjazd autokarem pod opieką duchową ks. Pawła. Zapisy w zakrystii. Koszt 70 zł.
6. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. śp. Ignacego Kielemoniuk
2. śp. Mariana Pilaszek
3. śp. Leokadię Zalewską
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…