Ogłoszenia Duszpasterskie 18 NIEDZIELA ZWYKŁA 04-08-2019

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:00 i adoracja którą zakończymy nabożeństwem eucharystycznym i procesją wokół kościoła o godzinie 18:15.
2. Za tydzień ofiary składane na tace będą przeznaczone na inwestycje.
3. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego
4. W środę o godz. 17.00 nabożeństwo wypominkowe podczas którego będą czytane wypominki roczne połączone z modlitwą, a następnie Msza św. za naszych zmarłych, poleconych w wypominkach.
5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy. W czwartek wspomnienie św. Dominika kapłana, w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
6. Trwa okres wyjazdów wakacyjnych. Odpoczywając po wytężonej nauce bądź pracy pamiętajmy w czasie wakacji i urlopów o niedzielnej Mszy św., modlitwie, o swojej godności Dziecka Bożego. Przypominamy o godnym stroju obowiązującym wchodzących do świątyni. Godny strój to długie spodnie lub spódnica, zakryte ramiona i dekolt.
7. Przypominamy, iż do końca sierpnia nie ma Mszy św. w niedzielę o godzinie 13:00, a Msza św. wieczorna jest odprawiana o godzinie 19:00. W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian
8. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. śp. Henryka Ziomek
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…