Ogłoszenia Duszpasterskie 14 NIEDZIELA ZWYKŁA 7-07-2019

1. Dziś I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 17.00 do 18.15. O godz. 18.15 zakończymy nabożeństwem eucharystycznym i procesją wokół kościoła.
2. Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszym kościele.
3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy. W poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. We czwartek święto św. Benedykta opata, w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika, a w sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
4. Rozpoczął się okres wyjazdów wakacyjnych. Odpoczywając po wytężonej nauce bądź pracy pamiętajmy w czasie wakacji i urlopów o niedzielnej Mszy św., modlitwie, o swojej godności Dziecka Bożego. Przypominamy o godnym stroju obowiązującym wchodzących do świątyni. Godny strój to długie spodnie lub spódnica, zakryte ramiona i dekolt.
5. Przypominamy, iż do końca sierpnia nie ma Mszy św. w niedzielę o godzinie 13:00, a Msza św. wieczorna jest odprawiana o godzinie 19:00. W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian
6. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 lipca. Wyjazd o godz. 6 rano sprzed naszego kościoła. Zapisy w kiosku parafialnym.
7. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. śp. Mirosława Flaszka
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…