Ogłoszenia Duszpasterskie 13 NIEDZIELA ZWYKŁA 30-06-2019

1. W poniedziałek 1 lipca mija 91 lat od erygowania uroczystym dekretem naszej Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie przez Ks. Kardynała Aleksandra Kakowskiego Metropolitę Warszawskiego Prymasa Królestwa Polskiego. Dziękujmy Panu Bogu i Naszej Patronce M.B. Częstochowskiej za Naszą Parafię, Księży posługujących w niej- proboszczów, wikariuszy, rezydentów oraz za dobroczyńców i wszystkich parafian
2. W środę o godz. 17.00 nabożeństwo wypominkowe podczas którego będą czytane wypominki roczne połączone z modlitwą, a następnie Msza św. za naszych zmarłych, poleconych w wypominkach.
3. W czwartek przypada I Czwartek miesiąca. Módlmy się w tym dniu o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.
4. W tym tygodniu I Piątek miesiąca. Spowiedź przed południem podczas każdej Mszy św., a po południu od 17.30. Przed południem ksiądz Paweł uda się z komunią świętą do osób chorych i starszych. Zapraszamy tego dnia na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do Mszy św. wieczornej oraz będzie trwała przez godzinę po Mszy św. wieczornej.
5. W sobotę I Sobota Miesiąca. Nabożeństwo pierwszo sobotnie po mszy św. o godzinie 8:00.
6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy. W środę święto św. Tomasza Apostoła, w sobotę wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
7. Rozpoczął się okres wyjazdów wakacyjnych. Odpoczywając po wytężonej nauce bądź pracy pamiętajmy w czasie wakacji i urlopów o niedzielnej Mszy św., modlitwie, o swojej godności Dziecka Bożego. Przypominamy o godnym stroju obowiązującym wchodzących do świątyni. Godny strój to długie spodnie lub spódnica, zakryte ramiona i dekolt.
8. Przypominamy, iż w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w niedzielę o godzinie 13:00, a Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godzinie 19:00. W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian
9. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 lipca. Wyjazd o godz. 6 rano sprzed naszego kościoła. Zapisy w kiosku parafialnym.
10. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.