Ogłoszenia Duszpasterskie 12 NIEDZIELA ZWYKŁA 23-06-2019

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, by godnie, z miłością i Bożym błogosławieństwem wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny a zmarłym wypraszajmy łaskę życia wiecznego
2. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00 –Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę kościelną oraz dziewczynki sypiące kwiatki. Postarajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tych nabożeństwach.
3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy. W poniedziałek uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji tej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny jeśli posługujemy się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Św. lub Biskupa. Tego dnia taca jest przeznaczona na daninę św. Piotra.
4. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą w poniedziałek ks. Jan, Msza św. w jego intencji o godzinie 18:00, natomiast w sobotę ks. Paweł, Msza św. w jego intencji o godzinie 7:00.
5. Przypominamy, iż nabożeństwa czerwcowe, są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedzielę o 17:30 6. Rozpoczyna się okres wyjazdów wakacyjnych. Odpoczywając po wytężonej nauce bądź pracy pamiętajmy w czasie wakacji i urlopów o niedzielnej Mszy św., modlitwie, o swojej godności Dziecka Bożego. Przypominamy o godnym stroju obowiązującym wchodzących do świątyni. Godny strój to długie spodnie lub spódnica, zakryte ramiona i dekolt.
7. Informujemy, iż w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w niedzielę o godzinie 13:00, a Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godzinie 19:00. W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian
8. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:
1. śp. Mirosławę Rączkowską
2. śp. Henryka Kapustę
3. śp. Reginę Dobjasz
4. śp. Salomeę Kalitę
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…